کدخبر: ۲۳۲۸۹۰ لینک کوتاه

محمود عباس: تنها آشتی کامل را مطابق با توافق‌نامه‌های قبلی خواهیم پذیرفت

اقتصاد نیوز: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین مدعی شد: حماس نیتی برای آشتی نداشته و طرف‌هایی وجود دارند که تشویق به عدم حرکت در مسیر آشتی می‌کنند و برخی مساله غزه را تنها یک مساله انسانی می‌دانند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی که در بیست‌ونهمین دور نشست‌های شورای مرکزی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) داشت، تاکید کرد: تنها آشتی کامل را مطابق با توافق‌نامه‌های قبلی خواهیم پذیرفت و ما به دنبال یک دولت یکپارچه و سلاح واحد در غزه بدون شبه نظامیانی در اینجا و آنجا هستیم.

عباس گفت: هرگز اجازه تصویب طرح‌های رژیم اشغالگر در خان‌ الاحمر را نخواهیم داد و ما راه‌های مقابله با قانون نژادپرستانه "کشور یهود" را بررسی خواهیم کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه با تاکید بر اینکه اجازه اجرای طرح اسرائیلی برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی جدید در قدس اشغالی را نخواهد داد، قانون کشور یهود که به تازگی از سوی کنست (پارلمان اسرائیل) تصویب شده را قانون نژادپرستانه و فاشیستی توصیف کرد.

از سوی دیگر، عباس با انتقاد از پیشنهادات آمریکا برای کاهش مشکلات انسانی در غزه درباره مسؤولان آمریکایی، گفت: به خداوند قسم آنها دروغ می‌گویند.

این مقام فلسطینی افزود: فکر می‌کنم آمریکا تلاش می‌کند طرح‌هایی را به بهانه کمک به غزه به تصویب برساند که در راستای منافع شخصی خودش هستند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پیشتر وعده داده بود که در راستای دستیابی به توافق نهایی میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی تلاش می‌کند.

فلسطینی‌ها پس از اینکه ترامپ قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و سفارت خود را از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل کرد، با میانجی‌گری آمریکا برای برقراری صلح مخالفت کردند.