کدخبر: ۲۳۷۷۷۱ لینک کوتاه

اورشلیم پست:

حمله موشکی ایران پیامی روشن به آمریکا و اسرائیل بود

اقتصادنیوز؛ روزنامه اسرائیلی اورشلیم پست نوشت: حمله اخیر جمهوری اسلامی پیامی به واشنگتن و اسراییل است و نشان می‌دهد که سپاه پاسداران چگونه می‌تواند فراتر از مرزهای این کشور عمل کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ روزنامه اورشلیم پست با اشاره به حمله موشکی ایران که در پی شرارت‌های ماه‌های اخیر گروهک‌های تروریستی وابسته به استکبار جهانی از اقلیم کردستان علیه مناطق مرزی جمهوری اسلامی انجام شد، این اقدام تهران را پیامی روشن به واشنگتن، ریاض و تل‌آویو عنوان کرد.

اورشلیم پست در این ارتباط در گزارشی نوشت: سپاه پاسداران ایران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که به یک پایگاه کردهای مخالف در شمال عراق حمله کرده است. این حمله که روز شنبه انجام شد منجر به کشته شدن چند تن و زخمی شدن تعداد زیادی از اعضای این گروهها شده است. این اولین باری است که نیروهای ایرانی از این نوع موشک نقطه زن در داخل عراق استفاده می‌کنند.

اورشلیم پست در ادامه نوشت: این حمله موشکی پیامی از تهران به منطقه مبنی بر این است که این کشور قادر به انجام هر کاری که می‌خواهد نه تنها در عراق بلکه در سراسر خاورمیانه است. همزمان که واشنگتن برای افزایش فشار بر ایران تلاش می‌کند توان موشکی ایران به طور شفاف نشان دهنده این است که تهران در حال افزایش قدرت خود در برابر تحریم هاست.

این روزنامه صهیونیستی با اشاره به این که چند تن از رهبران ارشد این  گروهک‌های تروریستی کرد در نتیجه این حمله کشته شده‌اند، تصریح کرد:  حمله روز شنبه ایران غیر منتظره و بسیار دقیق بود. موشک‌هایی که ایران از آنها استفاده کرده نقطه زن بوده و در حقیقت نشان دهنده عملیات‌های  اطلاعاتی و دانش ایران است.

اورشلیم پست همچنین با تاکید بر این که ایران سال‌هاست با گروهک‌های مخالف کرد مقابله می‌کند، نوشت: حمله اخیر جمهوری اسلامی پیامی به واشنگتن و اسراییل است و نشان می‌دهد که سپاه پاسداران چگونه می‌تواند فراتر از مرزهای این کشور عمل کند. پاسخ دولت آمریکا به این حمله موشکی در عراق نیز نشان خواهد داد که آیا واشنگتن این جبهه جدید در عراق را جدی خواهد گرفت، یا نه.