کدخبر: ۲۳۸۸۱۴ لینک کوتاه

تامین مایحتاج مورد نیاز مردم/ ذخیره‌سازی ۵۵۰۰ تن برنج و گوشت مرغ

اقتصادنیوز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از تامین مایحتاج مورد نیاز مردم در استان خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، عبدالرضا بازدار شامگاه شنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با بیان اینکه در سال گذشته سیستم آبیاری نوین در سطح هشت هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان اجرا شد، اظهار داشت: ۵۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی در این زمینه از سوی دولت تامین اعتبار شده است.

وی با بیان اینکه لرستان جزء استان های برتر بوده که توانسته منابع ملی را جذب کند، گفت: طی سال گذشته ۷۹ میلیارد تومان اعتبارات ملی را دریافت کردیم که در حوزه های مختلف آب، خاک و ... هزینه شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، بیان داشت: در حال حاضر سیستم آبیاری نوین در سطح ۵۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی لرستان اجرا شده است.

بازدار همچنین به قیمت مرغ در بازار استان اشاره کرد و گفت: قیمت مرغ در بازار استان بین هشت هزار تا هشت هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی، گفت: تامین ۲۵ کالای اساسی با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومان از سوی دولت در دستور کار قرار گرفته که به کشور وارد می شود و از این تعداد ۱۷ قلم کالا مربوط به وزارت جهاد کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، تصریح کرد: در این راستا نهاده های دامی و تولید محصولات کشاورزی مانند مرغ، گوشت، کود و ... با ارز دولتی به دست افراد می رسد و در حال حاضر تمام نهادهایی که وارد استان می شود رصد می شود و شبکه های توزیع، وارد کنندگان، گیرندگان جزء و ... مشخص هستند.

بازدار، تاکید کرد: در زمینه تامین مایحتاج مردم هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و در حال حاضر پنج هزار تن برنج با قیمت دولتی، ۵۰۰ تن گوشت منجمد مرغ، علوفه، سویا، جو و ... در انبارهای استان به اندازه کافی وجود دارد.