کدخبر: ۲۳۹۵۰۰ لینک کوتاه

بیشتر حوادث رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد

اقتصادنیوز : معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز اعلام کرد که بیشتر حوادث رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد که شتاب و نداشتن تمرکز رانندگان ازعوامل این حوادث است .

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،عباس صفری  اظهارداشت: عدم برنامه ریزی مناسب برای سفر، نداشتن تمرکز و بی توجهی رانندگان به جلو از دیگر عوامل خطر ساز و حادثه ساز محسوب می شود. 

وی ادامه داد: براین اساس بخش عمده ای از تصادف ها در محورهای مواصلاتی البرز متاثر این عوامل بوده که ضرورت دارد رانندگان به این موارد توجه بیشتری کنند. 

صفری گفت: چند فقره تصادف در ورودهای استان البرز رخ داد که در یکی از این حوادث واژگونی خودرو پرشیا به مرگ 3 نفر و مصدومیت 3 نفر دیگر از سرنشینان آن انجامید. 

وی به وضعیت راه های البرز اشاره کرد و افزود: با توجه به بارش های پراکنده شب گذشته و امروز، راه های مواصلاتی استان لغزنده است . 

معاون راهداری البرز اظهار داشت: اولین بارش ها به سبب اینکه سطح جاده ها آغشته به روغن و موادسوختی است ، سبب لغزندگی راه ها می شود که باید رانندگان با سرعت مناسب حرکت کنند. 

وی با اشاره به روزهای پایانی فصل تابستان و تعطیلات ایام محرم گفت: از فردا پنجشنبه شاهد بازگشت گسترده مسافران به استان های البرز و تهران خواهیم بود و ضرورت دارد رانندگان تقسیم سفر را مورد توجه قرار دهند. 

صفری پیش بینی کرد که از فردا ظهر و پس فردا جمعه ترافیک خودروها در خط شمال به جنوب جاده کرج-چالوس سنگین شود. 

استان البرز یکهزارو 450 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی دارد، 18 درصد ترافیک راه های کشور در جاده های این استان است .