کدخبر: ۲۴۶۵۴۴ لینک کوتاه

خوردن پوست موز را فراموش نکنید!

اقتصادنیوز: موز بسیار خاصیت دارد و به تازگی از خواص پوست موز هم بسیار شنیده می شود، ما توصیه می کنیم پوست موز را بخورید و معجزه ببینید!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از الو  دکتر؛ خوردن پوست موز شاید برای ما ایرانی ها سخت باشد ولی پوست موز را از صدها سال پیش در کشورهای آمریکایی مصرف می کنند. امریکایی ها پوست موز را به دلیل اینکه سرشار از فیبر است می خورند.

پوست موز را بخورید و معجزه ببینید!

نوواکوویچ و باربر، دو متخصص تغذیه، مهم‌ترین اطلاعات را درباره پوست میو‌ه‌های مختلف در اختیار ما می‌گذارند.

شاید پوست میو‌ه‌ها برای خوردن جذاب نباشند، اما واقعیت این است که می‌توانند فواید شگفت‌انگیزی برای سلامتی ما داشته باشند. دکتر نوواکوویچ و دکتر باربر، دو متخصص تغذیه، مهم‌ترین اطلاعات را درباره پوست میو‌ه‌های مختلف در اختیار ما می‌گذارند.

خوردن پوست موز اصلا مساله عجیب و تازه‌ای نیست. پوست موز صدها سال است که در فرهنگ غذایی آسیا و آمریکای جنوبی جایگاه ویژه‌ای دارد و دستورالعمل‌های غذایی متعددی برای استفاده از آن به ثبت رسیده است.

دکتر نوواکوویچ می‌گوید: «پوست موز به‌طور سنتی در تهیه کیک‌های برزیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اضافه کردن پوست موز به کیک، نه‌تنها طعم خوبی به آن می‌دهد، بلکه منبع خوبی از فیبر نامحلول را برای بدن فراهم می‌سازد که نقش مهمی در تقویت سلامتی روده‌ها دارند».

معمولا کمتر کسی ترجیح می‌دهد که پوست موز را به‌صورت خام بخورد. بنابراین، می‌توانید از دستورپخت‌هایی استفاده کنید که براساس پختن پوست موز ارئه شده‌اند.

بعضی از متخصصان نیز نسبت به وجود آفت‌کش‌های مختلف درپوست موز هشدار می‌دهند و تاکید می‌کنند که استفاده خوراکی از پوست موز باید با احتیاط کافی انجام شود.

دیگر خواص پوست موز

 -از بروز افسردگی جلوگیری می کند

 -سبب بهبود کیفیت خواب می شود

 -سبب کاهش کلسترول می شود

 -سبب بهبود عملکرد قلب می شود

 -به کاهش وزن کمک می کند

 -خاصیت پروبیوتیک و سم زدایی دارد

 -ضد سرطان است

 -از گلبول های قرمز محافظت می کند

 -سرشار از آنتی اکسیدان است

 -خاصیت ضد التهابی دارد

 موز در سال 2013 میلادی لقب محبوب ترین میوه آمریکا را از آن خود کرد.