کدخبر: ۲۴۹۹۱۳ لینک کوتاه

سرلشکر صفوی: آمریکا مجبور به فرار از سوریه و خلیج‌فارس می‌شود

اقتصادنیوز: دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور نظامی، ایران را کشوری شکست ناپذیر توصیف کرد و گفت: آمریکا با مقاومت امت اسلامی در نهایت با شکست در منطقه مجبور به ترک و فرار از خلیج فارس، سوریه و سایر کشورهای خاورمیانه خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرلشگر سید یحیی رحیم صفوی روز یکشنبه در آیین افتتاحیه کنگره ملی سه هزار شهید قزوین افزود: ننگ بر برخی کشورهای عربی باد که پای مستکبران را به منطقه خاورمیانه باز کرده اند و این خیانتی بزرگ در حق ملت های منطقه به خصوص علیه جنبش فلسطین بود اما آنها باید بدانند که حامیان غربی و آمریکا در نهایت شکست خواهند خورد. 

وی با اشاره به تمدن قدرتمند ایران در منطقه، تاکید کرد: حزب الله لبنان امروز با تشکیل ارتشی قوی نزدیک گوش صهیونیست ها از ظرفیت خوب و مناسبی برخوردار بوده و رژیم غاصب صهیونیستی نیز با آگاهی از این موضوع به آمریکا دستور تحریم ایران را می دهد اما دشمنان اسلامی باید بدانند که طبق وعده الهی محکوم به شکست هستند. 

سرلشگر رحیم صفوی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: امروز همه باید منسجم و متحد باشیم و با بهره گیری از راهنمایی های مقام معظم رهبری به پیشرفت جامعه اسلامی خود کمک کنیم. 

وی اظهار داشت: قوای سه گانه و همچنین مردم باید در کنار یکدیگر از همه ظرفیت های کشور برای عمران و آبادانی هرچه بیشتر میهن اسلامی بهره ببرند. 

سرلشگر رحیم صفوی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه کنگره سه هزار شهید قزوین پس از 30 سال از جنگ تحمیلی برگزار می شود، اظهار داشت: در این کنگره ملی باید از شهیدان سخن بگوییم و ببنیم تا چه حد آنان را می شناسیم و از رفتار و عملکرد آنها با خبریم. 

به گفته وی، مردم بزرگ ایران باید بدانند که در اخلاق و رفتار چه نسبتی با شهدا دارند و باید بدانیم ما همانند آنها فکر می کنیم؟، آیا رفتارهای ما در سنین دانش آموزی مانند رفتار شهدای دانش آموز هست؟ و اینکه واقعا چگونه شد که نوجوانان و جوانان ما به یک باره در برابر رژیم بعث عراق با کم ترین امکانات مردانه و دلاورانه تا پای جان ایستادگی کردند. 

سرلشگر رحیم صفوی با اشاره به اینکه بنده شهید خلبان عباس بابایی از شهدای شاخص قزوین را از زمان درجه ستوان سومی می شناختم، اضافه کرد: خون شهدای جنگ تحمیلی همچون شهید بابایی ها و نیز مدافعان حرم به همراه اشک و عزاداری های مردم مومن و انقلابی ایران در نهایت راه کربلا را باز کرد. 

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا با اشاره به کنگره ملی سه هزار شهید استان قزوین، افزود: این رویداد تاریخی همه طیف ها و تفکرات سیاسی را زمانی که صحبت از شهداست را گرد هم آورده و این مساله بیانگر عظمت حیات معنوی شهداست. 

سرلشگر رحیم صفوی ادامه داد: امروز کنگره سه هزار شهید قزوین ما را به یاد شهدای جوان جنگ تحمیلی انداخت که برای حفظ نظام و انقلاب جان خود را بر سر این راه گذاشتند و ما نیز باید ادامه دهنده راه آنان در هر شرایط سخت و دشواری باشیم. 

وی اضافه کرد: در زمان جنگ تحمیلی بسیاری از کشورها حامی صدام بودند و می خواستند اراده خودشان را برما تحمیل کنند و نظام نوپای انقلاب اسلامی را ساقط کنند، اما با رشادت رزمندگان و شهدا هرگز موفق به انجام ای کار نشدند. 

سرلشگر رحیم صفوی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مزدوران داعش نیز از همان روزهای اول که اقدام به بستن مسیر کربلا کردند، دریافتند که توانایی مقابله با رزمندگان اسلام را نیز ندارند. 

سرلشگر رحیم صفوی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه باید قدر نعمت ولایت فقیه را بدانیم، گفت: مقام معظم رهبری امروز در کوران حوادث منطقه ما را به سعادت رهنمون ساخته اما رهبران سایر ملت ها، آنان را به فلاکت و بدبختی رهنمون ساخته اند. 

کنگره ملی سه هزار شهید قزوین از امروز یکشنبه آغاز شده و تا پنجشنبه بیست و چهارم آبان ادامه دارد.