احتمال انتخاب سرپرست برای شهرداری تهران تا صدور حکم حناچی

کدخبر: 251110
اقتصادنیوز: عضو شورای شهر تهران گفت: اگر تا 15 آذر حکم شهرداری پیروز حناچی صادر نشود و موضوع بازنشستگی محمدعلی افشانی، به نتیجه نرسد، برای شهرداری سرپرست انتخاب می کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، حجت نظری، عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره حضور افشانی در شهرداری گفت: مطابق قانون که آقای سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور هم به درستی اشاره کرده که بازنشستگان تا 15 آذر می‌توانند به کار خود ادامه دهد.

وی گفت: چون مطابق قانون و طبق اصل 174 قانون اساسی سازمان بازرسی کل کشور مکلف است موضوع را رسیدگی کرده، بر حسن اجرای آن نظارت داشته باشد.

نظری افزود: رئیس کل بازرسی کل کشور نیز نظرش این است که تا 15 آذر نیروهای بازنشسته می توانند به کار خود ادامه دهند و بعد از آن باید قرارداد همکاری آنان فسخ شود اگر حکم آقای حناچی تا آخر امروز اعلام نشود و بحث ماندن افشانی تا 15 آذر به سرانجام نرسد احتمالا مجبور خواهیم شد که سرپرست انتخاب کنیم.

وی افزود: اگر وزارت کشور این تفسیر را بپذیرد، امروز باید نامه خاتمه کار شهرداران را صادر کند و اگر این محتوا از سوی وزارت کشور صادر نشد، مفهوم آن این است که شهرداران می‌توانند تا 15 آذر به کار خود ادامه دهند.

وی افزود: اگر وزارت کشور به این نتیجه برسد که تا پایان وقت اداری امروز آخرین وقت کاری آنان است و بازنشستگان از این زمان نمی‌توانند کار کنند ما فردا سرپرست انتخاب خواهیم کرد اما به نظر می رسد بر اساس قانون و همانطور که رئیس سازمان بازریسی به آن اشاره کرد تا 15 آذر بازنشستگان می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

نظری افزود: به نظرم آقای حناچی بهترین گزینه برای سرپرستی شهرداری تهران است تا تعیین تکلیف صورت گیرد.

تیتر یک
  • معیار دلاری برای اجاره مغازه ها+جدول

    اقتصادنیوز :‌بررسی میدانی املاک تجاری نشان می دهد با وجود آن که کرونا وضعیت کسب این واحدها را دچار مشکل کرده اما…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید