کدخبر: ۲۵۵۷۷۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

طی نامه‌ای صورت گرفت؛

هشدار سناتورهای سابق آمریکا به سناتورهای جدید

اقتصادنیوز؛ ۴۴ عضو سابقمجلس سنای آمریکا در نامه ای خطاب به سناتورهای منتخب، کشورشان را در حال ورود به وضعیتی خطرناک توصیف کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ تارنمای روزنامه واشنگتن پست نامه 44 عضو سابق سنا را خطاب به سناتورهای جدید منتشر کرد . نماینده های دمکرات و جمهوریخواه در این نامه، آمریکا را در وضعیتی برای ورود به دوره ای خطرناک توصیف کردند. 

همچنین دراین نامه آمده است:'گفتگو در مورد چالش های جدی پیش روی حاکمیت قانون، قانون اساسی، موسسات حاکمیتی و امنیت ملی را در آستانه نتیجه گیری کمیته تحقیقات رابرت مولر در باره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016آمریکا وشروع تحقیقات مجلس نمایندگان از رئیس جمهوری و دولت او لازم می دانیم.' 

آنها در این نامه به همزمانی این دو موضوع با درگیری های منطقه ای و اختلاف قدرت های جهانی اشاره کرده و این مسائل را موجب تهدید امنیت و اقتصاد آمریکا دانستند. 

سناتورهای سابق همچنین آمریکا را در نقطه ای توصیف کردند که اصول اولیه دمکراسی و منافع امنیت ملی این کشور در خطر است. در زمان خدمت ما در سنا، در زمان هایی متحد بودیم و در زمان هایی مخالف یکدیگر، اما هیچ وقت دشمن نبودیم. هر چیزی که باعث اختلاف یا اتحاد ما شد، از تعهد مشترکمان برای اولویت قراردادن کشور، دمکراسی و منافع ملی تغییر عقیده ندادیم.

فضای سیاسی آمریکا با انتخاب ترامپ به عنوان رییس جمهوری از سال 2016 به شدت متشنج و دو قطبی شده است . نیروهای سیاسی در آمریکا شاهد تقابل دمکرات ها و حتی برخی جمهوریخواهان برجسته و رسانه های جریان اصلی با ترامپ بوده اند.

این سناتورها همیچنین از جانشینان خود خواستند که بدون در نظر گرفتن وابستگی حزبی، گرایش های ایدئولوژیک حافظ دمکراسی باشند.

در حالیکه کاخ سفید و اشخاص نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا چشمان خود را بر روی قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی توسط رژیم سعودی بستند و شواهد مربوط به این جنایت توسط محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را نادیده گرفتند، برخی از سناتورهای جمهوریخواه مانند لیندسی گراهام و شماری از دمکرات ها قطعنامه ای را ارائه کردند که بن سلمان را در قتل خاشقچی «همدست» معرفی می کند.