کدخبر: ۲۶۴۸۴۵ لینک کوتاه

کوبا: کودتا در ونزوئلا توسط آمریکا را محکوم می‌کنیم

اقتصادنیوز: نماینده کوبا در نشست کنونی شورای امنیت سازمان تصریح کرد: کودتا در ونزوئلا توسط آمریکا را محکوم می‌کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، نماینده کوبا در شورای امنیت سازمان ملل در نشست کنونی این نهاد که بنا به درخواست آمریکا و به منظور بررسی اوضاع جاری در ونزوئلا در حال برگزاری است در سخنانی تصریح کرد: بر اساس منشور ملل متحد، هیچ کشوری نباید در امور داخلی کشور دیگر دخالت کند. آمریکا به دنبال سوء استفاده از شورای امنیت برای اقدام علیه دولت قانونی مادورو است.

نماینده کوبا در شورای امنیت سازمان ملل در این باره گفت: آمریکا با خوی سلطه گرایانه خود اعلام می کند که همه گزینه ها علیه ونزوئلا را بر میز دارد. واشنگتن از به خطر افتادن ثبات در کشورهای آمریکای لاتین حرف می زند! امنیت و صلح و ثبات در آمریکای لاتین در وجود ثبات در دولت قانونی ونزوئلا است. در ۲۰ ماه می سال ۲۰۱۸، مخالفان ونزوئلا داوطلبانه در انتخابات شرکت نکردند و لذا اینطور نیست که از این فرایند قانونی کنارگذاشته شده باشند.

دیپلمات برجسته کانادائی تأکید کرد: ما از دولت قانونی و مشروعِ «مادورو» حمایت می کنیم. کودتا در ونزوئلا توسط آمریکا را رد کرده و آن را به شدید ترین شکل ممکن محکوم می کنیم. تمامیت ارضی ونزولا باید به رسمیت شناخته شده و مورد احترام قرار گیرد. از حق مشروع مردم ونزوئلا در تعیین سرنوشت خود حمایت می کنیم.

اقدامات تهدید آمیز کنونی برای براندازی دولت قانونی کاراکاس و تلاش برای ترور مادور در ۴ آگوست سال گذشته را هم محکوم می کنیم. امریکا به به دنبال تغییر نظام در ونزوئلا است. خواست مردم ونزوئلا همیشه برای ما برتری داشته و باید به صورت فصل الخطاب مورد توجه باشد.