کدخبر: ۲۷۲۴۶۴ لینک کوتاه

افشاگری سناتور زن از تجاوز جنسی در ارتش آمریکا

اقتصادنیوز: سناتور زن آمریکایی افشا کرد در ارتش این کشور مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اما به دلیل بی اعتمادی به نظام ایالات متحده هیچ گاه شکایت نکرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا شبکه خبری سی ان ان، «مارتا مک سالی» سناتور جمهوریخواه زن آمریکایی در نشستی در کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور اعتراف کرد که در ارتش آمریکا تجاوز جنسی روی می دهد.

مک سالی در نشستی که درباره تجاوز جنسی در ارتش بود گفت زمانی که در ارتش آمریکا بوده مورد تجاوز قرار گرفته اما این مساله را به خاطر بی اعتمادی به نظام کشورش گزارش نکرده است.

وی با یادآوری اینکه توسط مقام مافوق خود در ارتش مورد تجاوز قرار گرفته، افزود: ما راه زیادی برای توقف تجاوز جنسی در ارتش پیموده ایم اما راه زیادی نیز در پیش داریم.

پنتاگون ماه گذشته میلادی نتایج مطالعه ای را منتشر کرد که نشان می دهد تماس جنسی ناخواسته در مراکز آموزش نظامی آمریکا در دو سال گذشته افزایش بسیار داشته است.

در این گزارش آمده است که در سال 2018 تعداد 747 مورد تماس جنسی ناخواسته در مراکز آموزش نظامی در این کشور روی داد که این آمار جدا از تجاوز جنسی در پایگاه ها و در میان درجه داران است.