کدخبر: ۲۸۰۰۶۹ لینک کوتاه

نوشیدن آب پرتقال در صبحانه ممنوع است

اقتصاد نیوز: از نظر بسیاری از مردم آب پرتقال یک نوشیدنی مفید برای وعده صبحانه تلقی می‌شود که می‌تواند به ما در شروع یک روز خوب کمک کند، اما واقعیت این است که آب پرتقال مزیتی بر دیگر نوشیدنی‌های شیرین ازجمله نوشابه‌هایی که باید از مصرف آنها اجتناب کنیم ندارد و مصرف آن هنگام صبحانه نه‌تنها مفید نیست، بلکه می‌تواند مضر نیز باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سلامت نیوز ، دانشمندان می‌گویند هرگز نباید هنگام صبحانه آبمیوه مصرف شود. تحقیقات نشان می‌دهد مصرف آب پرتقال با معده خالی، دستگاه گوارش را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و می‌تواند در کار باکتری‌های مفید دستگاه گوارش نیز اختلال ایجاد کند.

به گفته محققان، آبمیوه شامل قند فروکتوز است که پس از مصرف به سرعت به روده کوچک می‌رسد. بعد از مدتی خالی بودن معده مثلا هنگام صبح روده‌ها قادر به فرآوری میزان زیادی فروکتوز نیستند و درنتیجه فروکتوز به روده بزرگ وارد می‌شود. این قند در روده بزرگ با باکتری‌های خوب که برای فرآوری قندها طراحی نشده‌اند در تماس قرار می‌گیرد. دانشمندان می‌گویند احتمال این‌که این شرایط تاثیرات بدی بر سلامت داشته باشد وجود دارد. افزون براین، از آنجا که فرآوری آبمیوه و دیگر نوشیدنی‌های شیرین در بدن به دلیل فقدان فیبرها، چربی‌ها و پروتئین‌ها در این مواد بسیار سریع‌تر از فرآوری یک میوه کامل صورت می‌گیرد، مصرف آنها هنگام صبح، گرسنگی شما را برای مدت بسیار کمی تسکین می‌دهد و باعث می‌شود در طول روز به مصرف کالری‌های بیشتری روی بیاورید. در برخی افراد این گرسنگی و کمبود کالری کاهش سطح انرژی و تغییرات خلق و خو را به دنبال دارد. توصیه دانشمندان مصرف میزان متعادلی از شیرینی‌ها بعد از وعده‌های غذایی است. همچنین توصیه می‌شود.

به جای مصرف هر نوع نوشیدنی شیرین هنگام صبح، تشنگی خود را با نوشیدن یک یا دو لیوان آب برطرف کنید و کمی بعد از صبحانه مصرف میوه پرتقال را به عنوان یک میان‌وعده سالم در نظر داشته باشید.


سلامت نیوز: چرا نوشیدن آب‌پرتقال در وعده صبحانه مضر است؟
سلامت نیوز: چرا نوشیدن آب‌پرتقال در وعده صبحانه مضر است؟
سلامت نیوز: چرا نوشیدن آب‌پرتقال در وعده صبحانه مضر است؟
سلامت نیوز: چرا نوشیدن آب‌پرتقال در وعده صبحانه مضر است؟

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند