کدخبر: ۲۸۰۸۶۳ لینک کوتاه

امپراتور جدید ژاپن قدرت را به دست گرفت؛ کار می‌کنم

اقتصادنیوز: ناروهیتو که به دنبال کناره‌گیری پدرش از سلطنت امروز (چهارشنبه) رسما پست امپراتوری ژاپن را به دست گرفت، گفت "حس شکوه" دارد اما متعهد شد تا به عنوان نماد این کشور و نماد وحدت میان مردم کشورش "کار" کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رویترز نوشت، آکیهیتو، امپراتور سابق و همسرش میچیکو سه‌شنبه پس از سه دهه طی مراسمی خلاصه و ساده از مقامشان کناره‌گیری کردند و آکیهیتو از مردم ژاپن قدردانی کرد و برای صلح دعا کرد. ناروهیتو ۵۹ ساله رسما در مراسم صبح امروز به مقام امپراتوری رسید.

ناروهیتو اولین امپراتوری ژاپن است که بعد از جنگ جهانی دوم متولد شد و اولین امپراتوری محسوب می‌شود که والدینش به تنهایی او را بزرگ کردند. او در سخنانی از عملکرد والدینش در سه دهه گذشته تقدیر کرد و گفت با تفکر به مسوولیتی که به او واگذار شده است احساس افتخار می‌کند.

ناروهیتو تاکید کرد: متعهد می‌شوم که همواره به یاد مردم باشم و در حالی که برای نزدیکی به آنها تلاش می‌کنم، وظایف خودم را به عنوان نماد کشور ژاپن و اتحاد میان مردم ژاپن طبق قانون اساسی محقق کنم. از صمیمانه برای مردم کشورم شادی و پیشرفت بیشتر برای کشورم آرزو دارم و همچنین صلح جهانی.

در این مراسم یک شمشیر، یک قطعه جواهر و یک آینه را که همگی نمادهای امپراتوری ژاپن هستند، دریافت کرد. در این مراسم ساده "آکیشینو" برادر، وارث و ولیعهد ناروهیتو در کنار او ایستاده بود.

شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن گفت کشورش خواستار پیشرفت این امپراتور است. او تاکید کرد: ما مصمم هستیم تا در میان محیط بین‌المللی که سریعا تغییر می‌کند، آینده‌ای روشن برای ژاپن پر افتخار است که صلح‌آمیز و پر از امید است، ایجاد کنیم.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هم که قرار است ماه مه به توکیو سفر کند، در پیامی گفت: با ورود مردم ژاپن به عرصه‌ای جدید، ما پایه‌های دوستی میان دو کشور را مجددا تحکیم می‌کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند