کدخبر: ۲۸۱۲۳۵ لینک کوتاه

آلودگی آب یک روستا به علت اختلافات خانوادگی

فرماندار سرپل ذهاب گفت: اختلافات خانوادگی در روستای «جوانمیری» از توابع بخش مرکزی این شهرستان باعث آلودگی آب این روستا شد.

به گزارش اقتصادنیوز، محبت جمالی نیا شامگاه جمعه در گفت وگو با خبرگزاری ایرنا افزود: شب گذشته به دنبال اطلاع از تغییر بو و رنگ آب روستای جوانمیری توسط یکی از اهالی روستا و مراجعه وی به بیمارستان، طی هماهنگی با بخشدار و دهیار، اهالی روستا را از این وضعیت معطلع کرده و با همکاری شرکت آب و فاضلاب روستایی منبع آب روستا از شبکه خارج شد.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه آلودگی در آخرین ساعات شب و اوایل بامداد رخ داد و مردم در استراحت بودند و کمتر کسی از آب استفاده کرد، قبل از تخلیه منبع نمونه گیری انجام و به کرمانشاه ارسال شد.
نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: با اطلاع از موضوع، 43 تن از اهالی روستا به بیمارستان مراجعه کردند که تمامی مراجعه کنندگان به صورت سرپایی درمان شده و مشکلی برای آنها پیش نیامد.
جمالی نیا ادامه داد:هم اکنون اوضاع تحت کنترل است و این موضوع با تشکیل پرونده توسط دستگاه قضایی در دست پیگیری است.
او ادامه داد: نیروی انتظامی در حال پیگیری موضوع است، منابع آب از سرچشمه اصلی کنترل شده و همزمان آب شرب سیار به این روستا منتقل شده و روند پاکسازی منبع نیز در حال انجام است.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با 90 هزار تن جمعیت و برخورداری از هشت دهستان و 226 روستا، بیش از 11 هزار مشترک آب و فاضلاب روستایی دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند