کارت‌های بازرگانی مشکوک به اجاره تعلیق و سپس باطل می‌شود

کدخبر: 282492
اقتصادنیوز: رئیس صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: کارت های بازرگانی به صورت مستمر رصد و کارت های مشکوک به اجاره تعلیق و سپس باطل می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، فرهاد دلق پوش در جلسه کارگروه پایش تجارت خارجی در گیلان اظهار کرد: با همکاری گمرکات استان تمامی فعالیت‌های تجاری دارندگان کارت‌های بازرگانی به صورت مستمر رصد و کارت‌های بازرگانی مشکوک به اجاره ابتدا تعلیق و پس از بررسی و قطعیت باطل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه افزایش ۳۳ درصدی صادرات در سال گذشته، افزود: صادرکنندگان پر تلاش بر اساس قانون نسبت به ایفای تعهدات ارزی اقدام و ارز حاصل از صادرات را به صورت قطعی و شفاف تعیین تکلیف کنند.

دلق پوش در ادامه با بیان اینکه بیشترین مبادلات تجاری شمال از آستارا که بزرگترین مرز ترانزیتی کشور است انجام می‌شود، گفت: کنترل واردات و صادرات با حساسیت بیشتری باید انجام شود و قانون در مورد مسائل ارزی تعارف ندارد و ما نیز مکلف هستیم از خروج غیرقانونی ارز از کشور ممانعت به عمل آوریم.

وی با تاکید بر برگشت ارز حاصل از صادرات و استفاده آن در چرخه اقتصادی کشور، تصریح کرد: مدارک و اسناد مثبت بر اساس ماده ۷ قانون گمرکی با رعایت قوانین که نشانگر واگذاری و اختصاص ارز حاصله به ازای مبلغ ارز صادراتی به واردات باشد، باید ارائه شود و تضامین ارز صادراتی نیز باید صورت پذیرد که البته رصد آن از طریق سامانه نیز انجام می‌شود.

دلق پوش در ادامه بر لزوم تسهیل امور و حمایت از تجار واقعی به اداره توسعه تجارت خارجی سازمان صمت، افزود: موارد شبهه دار از دستگاه‌های مختلف مرتبط استعلام و مورد پایش قرار گیرد و عملکرد صادراتی و اسناد ورودی و خروجی کالا به دقت بررسی و رسیدگی شود.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما