کنکوری‌ها می توانند با این راهکارها از چشم های خود مراقبت کنند

کدخبر: 282747
اقتصادنیوز: کنکور، آزمون مهم علمی است که با رعایت نکات کلیدی می‌توان نتیجه خوبی در آن کسب کرد، البته در این میان باید به سلامت بدن هم توجه شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز:  کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید؛ خاطراتی که می‌تواند شیرین یا تلخ باشد.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چگونه چشمانی سالم داشته باشیم؟

قاسم فخرایی استاد دانشگاه علوم پزشکی و فوق تخصصی جراحی چشم  درباره راه‌های مراقبت از چشمان کنکوری‌ها، اظهار کرد: کنکوری‌ها برای اینکه پس از پایان کنکور دچار مشکلات بینایی نشوند باید این روز‌ها بیشتر مراقب سلامت چشمان خود باشند؛ زمانی که مطالعه می‌کنند فاصله چشم تا کتاب نباید بیش از حد کم باشد و زمانی که احساس خستگی کردند باید به نقطه‌ای دور خیره شوند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: کنکوری‌ها نباید زمان طولانی را در کاری متمرکز شوند؛ آنها  دربیشتر اوقات به دلیل مراقبت نکردن از چشمان خود پس از کنکور دچار نزدیک‌بینی می‌شوند و مجبور به استفاده از عینک هستند؛ کار‌هایی مانند خواب کافی و استراحت دادن به چشم‌ها در زمان استفاده از رایانه و مطالعه کردن باعث می‌شوند تا سلامت چشم حفظ شود.

این فوق تخصصی جراحی چشم با اشاره به اینکه نگاه زیاد به جایی برای مدت طولانی می‌تواند باعث فشار بیش از حد به چشم‌ها شود، تشریح کرد: کتاب را روی میز و صندلی‌به شکلی قرار دهید که بتوانید به طور مستقیم به آن نگاه کنید.

وی تشریح کرد: توصیه می‌شود در قدم اول کنکوری‌ها زمانی که چشمانشان خسته شد به فاصله دور نگاه کنند و از نزدیک شدن زیاد به کتاب خودداری کنند چرا که این کار باعث نزدیک‌بینی خواهد شد و تشدید ضعف بینایی می‌شود؛ داوطلبان به هیچ عنوان هنگام مطالعه نباید از لنز استفاده کنند و در صورتی که از عینک  دارند، همیشه از ان استفاده کنند.

مالش چشم‌ها به هیچ عنوان مجاز نیست

فوق تخصصی جراحی چشم با اشاره به اینکه مالش چشم‌ها به هیچ عنوان مجاز نیست، گفت: برخی از افراد فکر می‌کنند مالش چشم مفید است و خستگی چشم‌ها را رفع می‌کند، اما اینگونه نیست و به هیچ عنوان نباید این کار را انجام دهند.

فخرایی یادآوری کرد: توصیه می‌شود زمانی که چشمانتان خسته شد، لبه چشم را شستشو دهید.

تیتر یک
  • درس‌های مذاکرات آمریکا-شوروی در مورد تعامل تهران-واشنگتن (بخش اول)

    اقتصادنیوز: مارک کاتز، استاد علوم سیاسی دانشگاه جورج میسون بر این باور است که تاریخچه گفت‌وگوهای مسکو-واشنگتن در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما