کدخبر: ۲۸۵۳۳۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

معاون وزیر خارجه سوریه:

اجازه نمی‌دهیم دشمنان نظامی در میدان سیاست به اهدافشان برسند

معاون وزیر خارجه سوریه گفت: اجازه نمی‌دهیم آنها که با ما جنگیدند در میدان سیاست به چیزی که در میدان نبرد نرسیدند، دست یابند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «فیصل المقداد»، معاون وزیر خارجه سوریه بار دیگر تاکید کرد که ملت سوریه هرگز اجازه نخواهد داد کسانی که به هر طریقی با سوریه جنگیدند در سیاست و اشکال محاصره سوریه به هدفی دست یابند که در میدان جنگ دست نیافتند.

روزنامه سوری الوطن گزارش داد: المقداد روز گذشته در دیدار با زبید الله زبید زاده فرستاده ویژه رئیس جمهور تاجیکستان به خاورمیانه ضمن ارائه گزارشی سیاسی و میدانی مفصل از تحولات مربوط به بحران سوریه از دولت و ملت تاجیکستان برای حمایت از سوریه در جنگ با تروریسم قدردانی کرد.

وی بر اهمیت تقویت روابط دوجانبه بین دو کشور در زمینه‌های مختلف از طریق فعال کردن توافقنامه‌های مشترک و سایر اقدامات عملی که طرفین می‌توانند در دستیابی به این هدف در نظر بگیرند، تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، معاون وزیر امور خارجه سوریه تاکید کرد:« مردم مقاوم سوری که بزرگترین جانفشانی‌ها را نشان دادند و در برابر شدیدترین انواع تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی یکجانبه‌ای که توسط ایالات متحده و دیگر کشورهای غربی برای درهم شکستن اراده آنها تحمیل شد، مقاومت کردند هرگز به کسانی که به روش‌های مختلف با سوریه جنگیدند، اجازه نخواهند داد که در سیاست و اشکال محاصره به چیزی دست یابند که در میدان نبرد نیاوردند.

زبید زاده هم به نوبه خود تاکید کرد که وی به منظور تاکید بر اهمیت روابط تاجیکستان با سوریه و تلاش برای توسعه آن به شیوه‌ای است که سطح روابط دوستانه بین دو کشور دوست را ارتقا می‌دهد.

تاجیکستان اخیرا میزبان کنفرانس بین المللی منطقه ای درباره مبارزه با تروریسم و منابع مالی آن بود و عدنان محمود سفیر سوریه در تهران هم به نمایندگی از کشورش در این کنفرانس حضور داشت.

عدنان محمود هم روز سه‌شنبه با سراج الدین مهرالدین وزیر خارجه تاجیکستان دیدار کرد در این دیدار مقام تاجیکستانی بر حمایت کامل کشورش از دولت و ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم و سرکوب آن در همه خاک سوریه و بازگشت امنیت و ثبات به سراسر این کشور تاکید کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند