کدخبر: ۲۸۵۹۹۱ لینک کوتاه

وزارت‌خارجه فرانسه در واکنش به حکم اعدام ۳ عضو فرانسوی داعش:

با اعدام مخالفیم اما به حق حاکمیتی عراق احترام می‌گذاریم

اقتصادنیوز؛ پاریس اعلام کرد که به رغم مخالفت با حکم اعدام، به حق حاکمیتی بغداد برای محاکمه اعضای فرانسوی داعش که در عراق بازداشت شده‌اند، احترام می‌گذارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ وزارت خارجه فرانسه روز دوشنبه اعلام کرد که پاریس با اعمال مجازات اعدام مخالف است، اما در عین حال به حق حاکمیتی بغداد برای محاکمه اعضای فرانسوی داعش که در عراق بازداشت شده‌اند، احترام می‌گذارد.

در بخشی از بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است: سفارت فرانسه در عراق، در نقش ارائه‌کننده حفاظت کنسولی، در حال برداشتن گام‌های لازم است تا موضع خود [در مخالفت با مجازات اعدام] را به مقام‌های عراقی منتقل کند.

با این وجود، در این بیانیه عنوان شده است که عراق از حق حاکمیتی برخوردار است و اعضای گروه تروریستی داعش نیز باید پاسخگوی جرایم خود باشند.

دیروز یک منبع قضایی در عراق از صدور حکم سه تبعه فرانسوی به جرم عضویت در گروه تروریستی داعش خبر داد. سه فرد محکوم «کوین گونو»، «لتونار لوپز» و «سلیم معشو» هستند که به همراه ۹ فرانسوی دیگر در فوریه گذشته تحویل مقامات عراق شدند.

طبق قانون عراق، محکومان می‌توانند تا ۳۰ روز آینده، به حکم صادر شده اعتراض کنند.

پیشتر وزیر دادگستری فرانسه اعلام کرده بود که اگر فرانسوی‌هایی که برای داعش جنگیده‌اند، به اعدام محکوم شوند، پاریس در موضوع مداخله خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند