کدخبر: ۲۸۷۳۱۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حساسیت های خود را این گونه درمان کنید + بدون قرص و دارو

حساسیت های خود را این گونه درمان کنید + بدون قرص و دارو

اقتصادنیوز: مقابله با حساسیت‌های فصلی علاوه بر استفاده از دارو‌های شیمیایی، از طریق میوه‌ها و سبزیجات هم امکان‌پذیر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز: آلرژی پاسخ طبیعی و ناخوداگاه بدن به برخی مواد خوراکی است؛ این مواد حساسیت زا که گاهی از گرد و غبار و در برخی موارد از گرده‌ها نشات می‌گیرند، در تماس با سلول‌های غشا‌های مخاط بینی، دهان، گلو، ریه‌ها، معده و روده به انتشار هیستامین در بدن منجر خواهند شد.

هیستامین بخشی از سیستم ایمنی است که به بروز نشانه‌های آلرژی همچون عطسه، سرفه و مواردی از این دست منجر شده و افراد مبتلا به اختلال حساسیت به‌طور معمول نمی توانند با این موارد آزار دهنده کنار بیایند.

آنتی هیستامین‌ها که برای جلوگیری از واکنش‌های آلرژیک در بدن در نظر گرفته شده‌اند بیشتر در قالب داورهای شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در این بین در کنار داروهای شیمیایی که به عنوان آنتی هیستامین در نظر گرفته می‌شوند برخی از مواد غذایی و داروهای گیاهی هم می‌توانند تاثیرات مشابهی را در تولید هیستامین داشته باشند. استفاده از درمان‌های طبیعی نتایج بهتری در مواحجه با آلرژی در پی دارد چرا که سیستم ایمنی بدن از طریق رژیم غذایی مناسب می‌تواند به حالت طبیعی باز گردد.

در ادامه برخی از این خوراکی‌ها و داروهای گیاهی را بررسی می‌کنیم.

۴ آنتی هیستامین طبیعی که در خانه قابل دسترسی است
 گیاه گزنه

گزنه یکی از گیاهان دارویی متداول‌ با آثار درمانی قابل توجه است؛ از جمله مهمترین آثار این گیاه می‌توان به تاثیر آنتی هیستامینی آن اشاره کرد.

طی مطالعه‌ای مشخص شد آثار آلرژیک بدن ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان با استفاده از گیاه فریز شده گزنه کاهش پیدا کرد؛ شرکت کنندگان در این مطالعه با مصرف ۳۰۰ میلی گرم روزانه از این ماده آثار حساسیت‌زا در بدن خود را کاهش دادند.

گیاه گزنه به سادگی در مغازه‌ها قابل دسترس است.

۴ آنتی هیستامین طبیعی که در خانه قابل دسترسی است
کورستین

کورستین آنتی اکسیدانی است که به طور طبیعی در پیاز، سیب و دیگر محصولات گیاهی وجود دارد؛ تحقیقات نشان می‌دهد که این ماده  آنتی اکسیدانی اثرات آنتی هیستامینی دارد.

همچنین یک مطالعه نشان داد که با استفاده از این ماده تاثیرات منفی تنفسی ناشی از آلرژی و واکنش‌های التهابی برطرف خواهد شد.

کورستین را می توان به عنوان یک مکمل غذایی خریداری کرد، البته مقدار بیشتر این ماده در مواد غذایی یافت می‌شود.

۴ آنتی هیستامین طبیعی که در خانه قابل دسترسی است
ویتامین C

ویتامین C یک آنتی هیستامین طبیعی و در دسترس است که می‌توان آن را از طریق  میوه‌ها و سبزیجات دریافت کرد؛ ویتامینی که به شکل مکمل‌های غذایی وجود دارد.

ویتامین C هیچ اثر سمی ندارد و به عنوان یک راه حل سالم برای درمان نشانه‌های آلرژی‌های فصلی محسوب می‌شود؛ کارشناسان پیشنهاد می‌کنند برای جلوگیری از حساسیت فصلی حداقل ۲ گرم در روز از این ماده حاوی آنتی هیستامین استفاده شود، البته با افزایش حدود سه تا پنج واحد مرکبات در روز می‌توان به اثرگذاری کامل این ماده پی برد.

۴ آنتی هیستامین طبیعی که در خانه قابل دسترسی است
بروملین

بروملین یک ترکیب بسیار رایج در آناناس است که می‌توان آن را در قالب مکمل‌های غذایی هم در یافت کرد.

بروملین تاثیری شگفت انگیز در مشکلات تنفسی و التهابات ناشی از آلرژی دارد؛ یک مطالعه نشان داد مصرف ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم از این ماده سه بار در روز می‌تواند آثار قابل توجه آنتی هیستامینی داشته باشد، البته پیشنهاد می‌شود بروملین را بیشتر از طریق مصرف آناناس که منبع غنی این ماده محسوب می‌شود، بدست آورد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند