موادغذایی سرحال کننده

کدخبر: 287813
اقتصادنیوز: بسیاری از کنکوری‌ها حین مطالعه دچار خواب آلودگی می‌شوند که با راهکارهای ساده می‌توان از شر آن خلاص شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از بهداشت نیوز: کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چرا حین مطالعه خوابمان می‌گیرد؟

پویا علاالدینی شورمستی مشاور تحصیلی با اشاره بهخواب آلودگی کنکوری‌ها در زمان مطالعه، تشریح کرد: قهوه یا نسکافه به واسطه کافئین که دارند باعث بیداری فرد می‌شوند اما در دراز مدت بدن به این دوز کافئین عادت می‌کند و باعث می‌شود دیگرفرد  نتواند زیاد بیدار بماند.

وی ادامه داد: کنکوری‌ها  نباید در مصرف قهوه زیاده روی کنند و بدن را به مصرف کافئین عادت دهند، به جای آن توصیه می‌شود از ویتامین استفاده کنند.

علاالدینی شورمستی ادامه داد: برخی ویتامین‌ها باعث شادابی و سرحالی بدن می‌شود که بهترین منبع آن را می‌توان در میوه‌ها یافت کرد؛ با توجه به اینکه فصل گرم را پیش رو داریم، می‌توان از میوه‌هایی که ویتامین C دارند مانند کیوی، پرتغال برای شادابی استفاده کرد.

کنکوری‌ها دور قرص‌های آرامبخش را خط بکشند

این مشاور تحصیلی گفت: قرص‌های آرامبخش گزینه مناسبی برای کنکوری‌ها نیست و به هیچ عنوان آن را برای افراد توصیه نمی‌کنیم و در صورتی آن را توصیه می‌کنیم که پزشک تجویز کرده باشد؛ زمانی که افراد قرص‌های آرامبخش مصرف می‌کنند بدن به آن دوز قرص عادت می‌کند و پس از مدتی دیگر آن دوز جوابگوی بدن فرد نخواهد بود.

از دست ندهید
بلیط هواپیما