کدخبر: ۲۹۰۷۶۳ لینک کوتاه

ساخت اتوبوسی برای مقابله با مزاحمت های جنسی !+عکس

اقتصاد نیوز: در یکی از شهر های پاکستان اتوبوسی شروع به کار کرده که امید می رود بتواند مزاحمت های جنسی برای خانم ها را کاهش دهد.

در شهر مردان در شمال پاکستان پروژه‌ای با کمک ژاپن و سازمان ملل به راه افتاده که دست‌اندرکاران آن می‌گویند موفقیت‌آمیز بوده است. هدف این پروژه که اتوبوس‌های صورتی‌رنگ نماد آن هستند، مقابله با ایجاد مزاحمت جنسی برای زنان است.اقصی خان 21 ساله نخستین کمک راننده زن اتوبوس های صورتی است.

249560_816

او در این باره می گوید: بسیاری از زنان در پاکستان به خاطر موارد فراوان مزاحمت میلی به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ندارند. در گذشته دختران و زنان جوان در وسایل حمل و نقل عمومی آزار جنسی می دیدند.این در حالی است که جابجایی با اتوبوس صورتی به آنها احساس امنیت می دهد.

اقصی خان اظهار داشت: حضور زنان به عنوان کمک راننده تغییر بزرگی در شهر مردان و ایالت خیبرپختونخوا محسوب می شود و به زودی رانندگان زن هم جایگزین رانندگان مرد می شوند.

پروژه اتوبوس صورتی در آوریل 2019 آغاز به کار کرد. ژاپن با اهدای 14 اتوبوس صورتی به دولت محلی کمک کرد.

این اتوبوس ها وسیله نقلیه عمومی امن و قابل اعتمادی برای زنان هستند. سازمان ملل هم برای حمایت از امنیت زنان و کودکان 16 ایستگاه ویژه اتوبوس های صورتی در شهر مردان ایجاد کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند