کدخبر: ۲۹۱۴۳۰ لینک کوتاه

اسرائیل خواسته‌های فلسطینیان را پذیرفت

اقتصادنیوز؛ اسرائیل روز جمعه از طریق واسطه‌های خارجی به فلسطینی‌ها اعلام کرده که شروط آنها را پذیرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ اسرائیل شروط گروه های مقاومت فلسطینی برای توقف ارسال بادکنک های آتش زا به سوی سرزمین های اشغالی را پذیرفت.

«حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس گفت: اسرائیل اعلام کرده که توافق‌های پیشین را اجرا می‌کند و میانجی‌ها اجرای بندهای دیگر توافقات را پیگیری خواهند کرد.

براساس این توافق، فلسطینی‌ها ارسال بادکنک‌های آتش زا به مناطق اشغالی اطراف نوار غزه را متوقف می‌کنند و اسرائیل نیز مساحت منطقه ماهیگیری در سواحل غزه را به ۱۵ مایل افزایش و ۶۰ قایق مصادره شده فلسطینی‌ها را پس می‌دهد.

ورود سوخت مورد نیاز نیروگاه برق به غزه از دیگر اقداماتی است که رژیم صهیونیستی باید انجام دهد.

خبرگزاری فلسطین الیوم نیز به نقل از یک منبع آگاه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که اسرائیل متعهد شده است که شرکت کنندگان در تظاهرات بزرگ بازگشت در مرزهای شرقی نوار غزه را هدف قرار ندهد و به سوی آنها گاز اشک آور شلیک نکند.

اسرائیل از روز سه شنبه از ورود سوخت مورد نیاز نیروگاه برق به غزه جلوگیری کرده بود.

«خلیل الحیه» از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز سه شنبه درباره اقدامات اخیر اسرائیل علیه مردم نوار غزه هشدار داد و اعلام کرد که مسئول بحرانی شدن اوضاع در این منطقه و تشدید درگیری‌ها میان دو طرف، صهیونیست‌ها هستند.

الحیه در نشستی مطبوعاتی تاکید کرد که صهیونیست‌ها در اجرای تفاهمات حاصله میان دو طرف کوتاهی می‌کنند. کم یا زیاد کردن مساحت ماهیگیری برای صیادان فلسطینی و توقف انتقال سوخت به غزه این تفاهمات را با خطر بزرگی روبرو کرده است.

وی ضمن هشدار شدید به صهیونیست‌ها، اعلام کرد که مسئول ایجاد بحران‌های داخلی جدید برای مردم نوار غزه و عواقب ناشی از آن به عهده خود اسرائیل است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند