کدخبر: ۲۹۲۳۳۶ لینک کوتاه

پیامک عجیب؛ عامل عذرخواهی دانشگاه علوم پزشکی از مردم شیراز+عکس

اقتصادنیوز: پیامک هایی با سرشماره پیامکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی روزهای اخیر به برخی شهروندان ارسال شده است مبنی بر اینکه در صورت عدم مراجعه برای پایش و اندازه گیری فشار خون خدمات پزشک خانواده شهروندان حذف می‌شود، موضوعی که عذرخواهی این دانشگاه را به دنبال داشت.

پیامک قطع خدمات پزشک خانواده در شیراز و عذرخواهی دانشگاه علوم پزشکی

به گزارش اقتصادنیوز در این پیامک که با سرشماره ۷۰۱۰ ارسال شده آمده است: شهروند گرامی اگر حداکثر تا شنبه ۱۵ تیر جهت ثبت فشار خون به پزشک خانواده خود مراجعه نفرمایید از پوشش پزشک خانواده حذف خواهید شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز چهارشنبه با ارائه توضیحاتی در این زمینه اعلام کرد: حذف افراد از برنامه پزشک خانواده در صورت عدم مراجعه و اندازه گیری فشارخون صحت ندارد.

عبدالرسول همتی اظهار داشت: در پی ارسال پیامکی برای هم استانی ها مبنی بر حذف افراد از برنامه پزشک خانواده در صورت عدم مراجعه و اندازه گیری فشارخون، محتوای پیامک ارسالی مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیست.

همتی بیان کرد: محتوای پیامک ارسالی، تنها به ضرورت مراجعه افراد بالای ۳۰ سال به پایگاه های پزشک خانواده برای اطمینان از دریافت بهتر خدمات مراقبتی و بهداشتی تاکید داشته است و هرگونه برداشت دیگر از این پیامک از جمله حذف از برنامه پزشک خانواده، مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیست.

معاون بهداشت دانشگاه ضمن عذرخواهی بابت سوء تفاهم احتمالی ایجاد شده یادآور شد: هر چند دانشگاه طبق وظیفه ذاتی خود، موظف به ارائه خدمات بهداشتی و مراقبتی به تمامی آحاد جامعه است، اما پیگیری خود هموطنان و مراجعه به هنگام و منظم به پایگاه های سلامت و پزشک خانواده، نقش مهمی در ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری های ناتوان کننده همچون بیماری قلبی عروقی دارد.

همتی تاکید کرد: لازم است هموطنان در کمپین های سلامت از جمله بسیج ملی کنترل فشارخون و مراجعه به مراقبان سلامت و پزشکان خانواده خود مشارکت داشته باشند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند