کدخبر: ۲۹۵۸۷۲ لینک کوتاه

ناطق نوری : به سیاست باز نمی‌گردم

اقتصادنیوز: سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: آقای ناطق میل و علاقه ای برای حضور در عرصه سیاست و نقش آفرینی در انتخابات ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، چندی پیش محمدرضا باهنر اعلام کرد «حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری برای بازگشت به عرصه سیاست احساس تکلیف کرده است». این صحبت انعکاس زیادی در عرصه سیاسی داشت و تحلیل هایی بسیاری از تأثیر این اتفاق بر معادلات انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

محمد عطریانفر عضو ارشد حزب کارگزاران سازندگی گفت «بزرگانی که امروز رده های دوم نسبت به آقای ناطق نوری قرار دارند مقدمات بازگشت او را به صورت شکوهمند و مورد توافق همگان از ناحیه اصولگرایان فراهم خواهند کرد. قرار آنها بر آن نیست که آقای ناطق نوری در عرصه رقابت بین اصولگرایان و اصلاح طلبان، یک قطب سومی را ایجاد کند. آقای ناطق نوری عملا اگر به صحنه رقابت ها برگردد، نقش پیشکسوت و محوری جریان اصولگرایانی را عهده دار خواهد بود که اکثریت قریب به اتفاق اصولگرایان دور ایشان جمع خواهند شد. »

یا صادق زیباکلام گفت «ای کاش که آقای ناطق نوری چهار سال پیش احساس تکلیف می کرد اما جلوی ضرر را از هر جا بگیریم، منفعت است.»

در روزهایی که خاطرات عملکرد درخشان شورای هماهنگی نیروهای انقلاب با ریاست ناطق نوری در انتخابات شوراها و مجلس هفتم کم کم داشت برای اهل سیاست زنده می شد، حجت الاسلام سیدرضا اکرمی روایت دیگری را از تصمیم ناطق نوری بیان کرد؛ روایتی که کاملا با نقل قول محمدرضا باهنر تفاوت داشت.

روزی که باهنر از بازگشت ناطق نوری به عرصه سیاست ورزی خبر داد، با سیدرضا اکرمی تماس گرفتیم او گفت هفته بعد اعضای هیأت رئیسه مجلس چهارم گعده ای با ناطق نوری خواهند داشت و او نیز در آن جلسه شرکت می کند و صحت ماجرا را از خود آقای ناطق جویا می شود.

این دیدار انجام شد و سیدرضا اکرمی در گفتگو با نامه نیوز درباره خبر بازگشت آقای ناطق نوری به عرصه سیاست گفت: هیچ خبری نیست. آقای ناطق میل و علاقه ای برای حضور در عرصه سیاست ندارد.

عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: از آقای ناطق موضوع بازگشتش را به سیاست پرسیدم و او پاسخ داد «خیر این طور نیست، این مصیبت برای یک قافله کافی است که بیایم در سیاست حضور پیدا کنم». در مجموع فعلا آقای ناطق تصمیمی برای نقش آفرینی در انتخابات ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند