کدخبر: ۲۹۶۱۱۶ لینک کوتاه

اظهارنظر جدید مشاور روحاین درباره مذاکره با آمریکا

اقتصادنیوز؛ حسام‌الدین آشنا، مشاور رئیس‌جمهوری با بیان اینکه هدف اصلی ایران مدیریت تغییر رفتار تحریمی آمریکا است، گفت: مذاکره دیپلماتیک هدف نیست فقط یک ابزار است و این ابزار به خودی خود نه خوب است و نه بد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ مشاور رئیس‌جمهور با تاکید بر این که ایران از هر ابزار مشروعی برای تغییر رفتار آمریکا استفاده خواهد کرد، گفت:ما از لابی‌های میلیون دلاری در کنگره محرومیم اما از زبان پرطنین ظریف در رسانه‌های آمریکایی برخورداریم.  

حسام‌الدین آشنا امروز شنبه در حساب توییتری خود نوشت: ایران از هر ابزار مشروعی برای تغییر رفتار آمریکا استفاده خواهد کرد. ما از لابی‌های میلیون دلاری در کنگره محرومیم اما از زبان پر طنین ظریف در رسانه‌های آمریکایی برخورداریم.  

وی افزود: ما از حمایت کارخانجات اسلحه‌سازی محرومیم اما صدها هزار ایرانی داریم که می‌توانند صدای مظلومیت ایرانیان باشند.

مشاور رئیس‌جمهور همچنین پیش‌ از این هم در توییتی با تاکید بر اینکه هدف اصلی ایران مدیریت تغییر رفتار تحریمی آمریکا است، گفت: ما از همه ابزارهایمان برای رسیدن به این هدف بهره خواهیم برد.

آشنا با بیان اینکه مذاکره دیپلماتیک هدف نیست فقط یک ابزار است و این ابزار به خودی خود نه خوب است و نه بد، تصریح کرد: محاسبه هزینه فایده ملی است که کاربرد آن را توجیه یا رد می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند