کدخبر: ۲۹۸۳۰۹ لینک کوتاه

ثروتمندترین فوتبالیست‌ها در سال ۲۰۱۹

اقتصاد نیوز:ثروتمند ترین فوتبالیست های سال اخیر میلادی معرفی شدند که رونالدو بالاتر از همه قراردارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از گجت نیوز، میزان ثروت و درآمد بازیکنان فوتبال همواره مسئله جالب و مورد بحثی میان عامه مردم بوده است، به همین خاطر در این مطلب به بررسی ثروتمندترین فوتبالیست‌ها در سال ۲۰۱۹ پرداخته‌ایم.

 

۱۰. ادن هازارد

ارزش خالص: ۱۰۰ میلیون دلار

ادن هازارد یک بازیکن حرفه‌ای فوتبال اهل بلژیک است که حرفه فوتبال خود را در ۴ سالگی آغاز کرده‌است. او هشت سال را با تیم سلطنتی استاد برانیوس گذراند و سپس به توبایز منتقل شد. ارزش خالص او برابر با ۱۰۰ میلیون دلار است و او را دهمین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان به شمار می‌آورد.

۹. پله

ارزش خالص: ۱۰۰ میلیون دلار

پله با اسم کامل ادسون آرانتس دوناسیمنتو به دنیا آمد. پله یک بازیکن فوتبال بازنشسته است که ارزش خالص باورنکردنی دارد و بسیاری از هواداران، بازیکنان و متخصصان او را از بهترین بازیکنان فوتبال در تمام زمان‌ها می‌دانند. ارزش خالص این بازیکن تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار است.

۸. فرانچسکو توتی

ارزش خالص: ۱۰۱.۶ میلیون دلار

فرانسیسکو توتی یک بازیکن فوتبال اهل ایتالیا است که زمانی که ۸ ساله بود به تیم ملی فوتبال فورتیتودو ملحق شد. فرانسیسکو توتی به عنوان بهترین بازیکن سال در طول فصل ۱۹۹۸ – ۱۹۹۹ اعلام شد و یک سال بعد او را «بهترین فوتبالیست سال ایتالیا» نامیدند و نامزدی‌اش را برای بالون د ِاور دریافت کرد. تا سال ۲۰۱۹، ثروت خالص فرانچیسکو توتی ۱۰۱.۶ میلیون دلار است که او را هشتمین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان می‌سازد.

۷. گرت بیل

ارزش خالص: ۱۲۵ میلیون دلار

گرت بیل در حال حاضر برای باشگاه رئال‌مادرید بازی می‌کند و هافبک تیم ملی ولز است. بیل به خاطر پای چپ قوی، سرعت و ویژگی‌های فیزیکی‌اش مشهور است. او در سال ۲۰۱۱ به عنوان «بازیکن سال» یوفا انتخاب شد. ارزش خالص گرت بیل حدود ۱۲۵ میلیون دلار است و دوازدهمین بازیکن ثروتمند فوتبال جهان است.

۶. وین رونی

ارزش خالص: ۱۴۵ میلیون دلار

وین رونی فوتبالیست انگلیسی که به عنوان مهاجم در باشگاه فوتبال منچستر یونایتد و تیم ملی انگلستان بازی می‌کرد. طبق بررسی که یک منبع فرانسوی در سال ۲۰۱۲ در مورد ثروتمندترین فوتبالیست‌ها انجام داد، رونی در رتبه پنجم جهان و پردرآمدترین فوتبالیست لیگ انگلستان قرار گرفت. ارزش خالص وین رونی به ۱۴۵ میلیون دلار می‌رسد.

۵. الکساندر پاتو

ارزش خالص: ۱۴۵ میلیون دلار

الکساندر پاتو از سن ۱۶ سالگی به صورت حرفه‌ای فوتبال را پی گرفت و با درخشش در تورنومنت زیر ۲۰ ساله‌های برزیل به یک چهره آینده‌دار تبدیل شد. پاتو در سال ۲۰۰۷، تیم ملی برزیل را جام ملت‌های آمریکای جنوبی یاری کرد و از آن زمان تا به امروز در اکثر مواقع به تیم ملی دعوت شده است. پاتو ۱۰ گل ملی را در کارنامه دارد که یکی از آن‌ها را وارد دروازه ایران کرده است. تا سال ۲۰۱۹، ارزش خالص الکساندر پاتو ۱۴۵ میلیون دلار برآورد می‌شود و او را نفر پنجم در لیست ثروتمندترین فوتبالیست‌ها در نظر می‌گیرند.

۴. دیو ویلان

ارزش خالص: ۲۲۰ میلیون دلار

دیو ویلان بازیکن سابق فوتبال و اهل انگلستان است. او در طول حرفه فوتبال خود برای بلک برن روورز و کرو الکساندرا بازی کرده‌است. ویلان، مالک باشگاه فوتبال ویگان است و ارزش خالص دیو ویلان حدود ۲۲۰ میلیون دلار تخمین زده شده‌است.

۳. لیونل مسی

ارزش خالص: ۴۰۰ میلیون دلار

لیونل مسی، ستاره آرژانتینی دنیای فوتبال که طی یک دهه اخیر به واسطه موفقیت‌های بی‌شمار فردی که داشته به چیزی فراتر از یک فوتبالیست محبوب بدل شده و الگوی بسیاری از جوانان جهان، خصوصا جوانان و نوجوانان آرژانتینی است. مسی با تیم بارسلونا به تمامی موفقیت‌های تیمی و انفرادی رسیده است، ولی اوضاع در تیم ملی آنقدر‌ها برایش خوب نبوده و با نایب قهرمانی در جام جهانی، احتمالا این ستاره ریزنقش برای همیشه فرصت لمس کردن کاپ جام جهانی را از دست داده است. در سال ۲۰۱۹، ارزش خالص لیونل مسی حدود ۴۰۰ میلیون دلار است که او را در رتبه سوم این فهرست قرار داده است.

۲. دیوید بکهام

ارزش خالص: ۴۵۰ میلیون دلار

شاید انتظار داشتید اسم مسی را در این رتبه ببینید، نه؟ اما آقای خوش‌پوش دنیای مستطیل سبز به واسطه درآمد‌های جانبی که از فوتبال دارد، با تقریبا ۵۰ میلیون دلار اختلاف نسبت به مسی جایگاه دوم پردرآمدترین فوتبالیست امسال را از آن خود کرده است. بکهام ۲۰ سال است که فوتبال بازی می‌کند و در سال ۲۰۰۴ به عنوان گران‌ترین بازیکن فوتبال جهان انتخاب شد. ارزش خالص دیوید بکهام تقریبا ۴۵۰ میلیون دلار است.

۱. کریستیانو رونالدو

ارزش خالص: ۴۵۰ میلیون دلار

کریستیانو رونالدو، ستاره محبوب پرتغالی که بسیاری از فوتبال‌دوستان او را مرد شماره یک دنیای فوتبال می‌دانند، در اینجا هم رتبه اول لیست را به دست آورده است. او در سال ۲۰۰۹ به باشگاه ریال مادرید پیوست و برای انتقال از منچستر یونایتد مبلغ ۱۳۲ میلیون دلار را دریافت کرد که در آن زمان او را به گران‌ترین بازیکن در تاریخ این ورزش بدل کرد. سال گذشته هم کریستیانو طی یک انتقال پرسر و صدا به یوونتوس رفت تا هواداران رئال را حسابی ناراحت کند! در سال ۲۰۱۹، ارزش خالص کریستیانو رونالدو ۴۵۰ میلیون دلار برآورد شده و او ثروتمندترین فوتبالیست جهان است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند