برهم صالح: عراق به میدان درگیری کشورهای دیگر تبدیل نمی شود

کدخبر: 300005
اقتصادنیوز :برهم صالح رئیس جمهوری عراق، روز شنبه در دیدار با برخی شخصیت های سیاسی عراقی گفت: بغداد نمی پذیرد که به میدان درگیری کشورهای دیگر تبدیل شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا ،دفتر ریاست جمهوری عراق امروز در بیانیه ای اعلام کرد که صالح در دیدارهای جداگانه با "نوری المالکی" نخست وزیر پیشین عراق و رئیس فراکسیون ائتلاف دولت قانون، "هادی العامری" رئیس فراکسیون ائتلاف فتح و "سلیم الجبوری" رئیس پارلمان پیشین عراق بر ضرورت دور نگه داشتن این کشور از میدان تصفیه حساب کشورهای دیگر تأکید کرد.

بر اساس این بیانیه، صالح، پایبندی به اعتلای قانونی اساسی و تصویب قوانینی برای رفع  بحران ها را مورد تأکید قرار داد.

وی با تأکید بر لزوم اقدام مشترک منطقه ای برای برقراری صلح، لزوم تکمیل تحقیقات در خصوص انفجارهای اخیر در انبار سلاح و مهمات و موضع گیری یکپارچه، در این خصوص گفت: این اقدامات باید به نحوی باشد که حافظ حقوق عراق، تقویت امنیت، استقلال و حاکمیت کشور باشد.

رئیس جمهوری عراق، اولویت دولت این کشور را تقویت اتحاد ملی، توسعه نظام دمکراتیک فدرال، بازسازی و ارائه خدمات به شهروندان این کشور بیان کرد.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری عراق، دیدارکنندگان با صالح نیز بر اهمیت اتحاد گروهها در مقابله با چالش های پیش روی عراق و همکاری برای کاهش تنش ها به منظور برقراری صلح و امنیت در منطقه تأکید کردند.

انفجارهای مشکوک اخیر در انبار مهمات تشکیلات الحشد الشعبی که انگشت اتهام را بیش از همه متوجه آمریکا و رژیم صهیونیستی کرده، موجی از حمایت و همبستگی نهادهای مذهبی، مردمی و سیاسی عراق از این نیروی مردمی و ضد تروریستی را به همراه داشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما