کدخبر: ۳۰۱۳۴۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دلیل جالب عذرخواهی نخست‌وزیر پیشین کانادا از ترامپ

دلیل جالب عذرخواهی نخست‌وزیر پیشین کانادا از ترامپ

اقتصادنیوز: نخست وزیر سابق کانادا به خاطر اظهارنظرهایی توییتری درباره توفان دوریان عذرخواهی کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل عصر ایران، خانم «کیم کمپبل» نخست وزیر سابق کانادا در مجموعه توییت‌هایی که طی روزهای گذشته نوشته است، گفته بود: امیدوار است توفان دوریان که طی روزهای آینده به ایالت فلوریدا آمریکا خواهد رسید، اقامتگاه تفریحی گلف ترامپ در "مارالاگو" را ویران کند.

او در توییتی دیگر نوشت: امیدوار است این توفان، چشم‌های ترامپ را درباره تاثیرات تغییرات اقلیمی بر زندگی بشر، بازتر کند.

کمپبل روز جمعه گذشته با پاک کردن توییت ابراز امیدواری رسیدن توفان به مارالاگو " صمیمانه از تمام کسانی که از توفان دوریان صدمه دیده اند، عذرخواهی کرد."

کمپبل نخستین و تنها نخست وزیر زن تاریخ کانادا بوده است.

ترامپ روز جمعه درباره تاثیرات توفان دوریان به اقامتگاه تفریحی خود در مارالاگو گفته بود: مطمئن است این عمارت در برابر توفان مقاومت خواهد کرد.

او گفت:" مارالاگو می‌تواند مقاومت کند چون بنایی بسیار مستحکم است.من نگران مارالاگو نیستم، من نگران ایالت  فلوریدا هستم."

گفتنی است توفان دوریان که کارشناسان آن را مهیب‌ترین توفان معاصر در حوزه کاراییب می‌دانند هم اکنون جزایر "باهاماس" را در دریای کاراییب در نوردیده است و با سرعتی بیش از 280 کیلومتر بر ساعت در حال نزدیک شدن به سواحل شرقی آمریکا در ایالت‌های فلوریدا، جورجیا و کارولینای جنوبی است.

هم‌اکنون در این ایالت‌ها وضعیت اضطراری اعلام شده است و از مردم ساکن سواحل این ایالت‌ها خواسته شده تا به مکان‌های امن رفته و آذوقه و دارو برای مصرف یک هفته خود ذخیره کنند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند