کدخبر: ۳۱۰۸۹۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
روابط ایران و عراق هر روز عمیق‌تر خواهد شد

سفیر عراق در ایران:

روابط ایران و عراق هر روز عمیق‌تر خواهد شد

سفیر عراق در ایران گفت: به وزارت خارجه ایران رفتم و تأکید کردم تعرض و اقدامات برخی افراد خدشه‌ای به روابط ایران و عراق وارد نمی‌کند و این روابط هرروز عمیق‌تر خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالرحمن سعد جواد قندیل، سفیر عراق در ایران ظهر امروز در دیدار آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر معظم له برگزار شد،اظهار داشت: سفارتخانه عراق سالانه 5 میلیون ویزا برای زائران ایرانی که به این کشور سفر می‌کنند صادر می‌کند.

وی افزود: کنسولگری و سفارت‌خانه ایران در عراق سالانه 4 میلیون ویزا برای زائران عراقی صادر می‌کند که این ویزاها اکثراً برای سفر زیارتی است.

سفیر عراق در ایران تصریح کرد: این تعداد زائرانی که از کشور ایران به عراق سفر می‌کنند و همچنین عراقی‌هایی که به کشور ایران سفر می‌کنند نشان‌دهنده عمق رابطه بین دو کشور و ملت است.

سعد جواد قندیل عنوان کرد: سال گذشته 2 میلیون ویزا برای زائران ایرانی که در مراسم اربعین حضور پیدا کردند صادر شد و امسال با توجه به اینکه پول ویزا و پس‌ازآن اصل ویزا برداشته شد بیش از 3 میلیون زائر به کشور عراق سفر کردند.

سفیر عراق در ایران با اشاره به وضعیت کشور عراق ادامه داد: برخی از مردم در عراق راهپیمایی کرده و برخی از حقوق خود را مطالبه می‌کنند ولی متأسفانه برخی از مزدوران وارد این راهپیمایی‌ها شده و شعارهایی علیه جمهوری اسلامی ایران سردادند و سعی کردند به کنسولگری ایران در عراق تعرض کنند.

وی خاطرنشان کرد:نیروهای امنیتی عراق وضعیت را در دست گرفته و سعی کردند جلوی این اقدام را بگیرند،روز گذشته برخی از عشایر به کنسولگری‌های ایران رفته و عذرخواهی کردند و به وزارت خارجه ایران رفتم و تأکید کردم تعرض و اقدامات برخی افراد خدشه‌ای به روابط ایران و عراق وارد نمی‌کند و این روابط هرروز عمیق‌تر خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند