کدخبر: ۳۱۲۵۰۹ لینک کوتاه

سرعت خودروی جتی به ۶۲۸ مایل بر ساعت رسید +عکس

اقتصاد نیوز:در جدید ترین آزمایش«بلود هاوند ال اس آر»، سرعت این خودرو به ۶۲۸ مایل بر ساعت رسید. این خودرو قرار است رکورد ۷۶۳ مایل برساعت را بشکند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر، خودروی «بلودهاوند ال اس آر» (Bloodhound LSR) برای شکست رکورد سرعت در زمین ساخته شده و طی هفته های گذشته به پیشرفت خارق العاده ای در این هدف دست یافته است. آخرین دستاورد این خودرو  که در صحرای جنوب آفریقا آزمایش می شود، رسیدن به سرعت ۶۲۸ مایل برساعت( ۱۰۱۰ کیلومتر برساعت) است. این خودرو قرار است رکورد سرعت ۷۶۳ مایل برساعت را بشکند.

3297772

در این خودرو موتور جت EJ۲۰۰ نصب شده است. Bloodhound LSR روز شنبه در صحرای کالاهاری سرعت جدید خود را ثبت کرد و مسافت ۸ کیلومتر را در ۵۰ ثانیه طی کرد.  این خودرو قبل از آنکه در ۱۱ کیلومتری مسیر آماده توقف شود، به حداکثر سرعت خود رسید.

پیش از این Bloodhound LSR سرعت های ۴۵۰ مایل برساعت ، ۵۰۰ مایل برساعت و ۵۵۰ مایل برساعت ثبت کرده است. اکنون تیم مهندسان این خودرو آن را برای آخرین آزمایش ثبت رکورد آماده می کنند. 

در Bloodhound LSR حدود ۱۹۲ حسگر نصب شده که طی فرایندهای آزمایش سرعت برای جمع آوری اطلاعات استفاده می شوند. محققان با تحلیل اطلاعات به دست آمده این خودرو را بهبود می دهند تا در ۱۲تا ۱۸ ماه آتی رکورد مذکور را بشکند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند