کدخبر: ۳۱۳۷۳۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

دستگیری اعضای یک شرکت امداد خودرو ساختگی در تهران

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: این متهمان با افتتاح دفاتر صدور کارت امداد خودرو، از مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو کلاهبرداری می کردند. 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری در تشریح این خبر اظهار کرد: در ششم آبان ماه سال جاری، واحد حراست ایران خودرو ضمن مراجعه به کلانتری محل شکوائیه ای مبنی بر اینکه فرد یا افرادی سودجو با تأسیس دفاتر غیر مجاز در مناطق مختلف تهران از جمله خیابان خاوران با مردم ارتباط تلفنی برقرار کرده و با معرفی خود به عنوان شرکت وابسته به امداد خودروی سراسری، کارت های امداد خودرو به مبلغ حدود 250 الی 300 هزار تومان فروخته است. اما هیچگونه خدماتی به مشتریان ارائه نداده اند و این رفتار متهمان ورود صدمات اعتباری به ایران خودرو شده است.

وی عنوان کرد: پرونده اولیه پس از تشکیل برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت. در گام نخست تحقیقات با استعلام از وزارت صنعت و سازمان راهداری کشور مشخص شد که شرکت های مذکور فاقد هرگونه مجوز فعالیت امداد خودرو می باشند.

اختیاری تصریح کرد: با اطلاع از فاقد مجوز بودن شرکت های مورد بررسی نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار سرپرست دادسرای ناحیه 14 تهران قرار گرفت و حکم بازرسی از دفاتر مذکور گرفته شد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در سه عملیات جداگانه دفاتر مورد نظر واقع در خیابان خاوران و میدان بهارستان به صورت همزمان مورد بازرسی قرار گرفت و از دفاتر مذکور مقادیر قابل توجهی لوگو و تراکت های تبلیغاتی به همراه دستگاه چاپ کارت امداد خودرو و 114 قطعه کارت خام صادر شده با عنوان امدادخودرو و همچنین تعدادی دفتر اسامی افراد مالباختگان کشف شد.

وی با اشاره به اینکه متصدیان دفاتر مذکور که 2 خانم و یک آقا بودند دستگیر شدند، عنوان داشت: با انتقال متهمان به پایگاه ششم آگاهی مشخص شد که هر سه متهم سابق دار بوده و پیش تر به اتهام کلاهبرداری دستگیر شده اند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه افزود : با تماس تلفنی به مال باختگان و دعوت از آنان، متهمان توسط شاکیان شناسایی و در اظهارات مشابهی بیان، بیان داشتند: کارکنان این دفاتر به بهانه اجرای طرح صدور کارت امداد خودرو، با چرب زبانی و ارائه خدمات مضاعف، مبالغی را دریافت کرده اند، ولی خدماتی ارائه ندادند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان بااشاره به اینکه به علت متهمان مبالغی کمی را از هریک از مشتریان کلاهبرداری کرده اند و تعداد کثیری از مال باختگان از شکایت منصرف شده اند، گفت: متهمان با دستور بازپرس شعبه 13دادسرای ناحیه 14 تهران به منظور شناسایی سایر مالباختگان و انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار دارند.

اختیاری به شهروندان توصیه کرد: تنها به شرکت های امداد خودرو متعلق به شرکت های معتبر خودروسازی مراجعه و اعتماد کنید و به منظور پیشگیری از سو استفاده های احتمالی اعتبار مجوز شرکت های مورد نظر را از راهداری و وزارت صمت استعلام کنید.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند