کدخبر: ۳۱۶۱۴۹ لینک کوتاه

قیمت آیفون ۱۲ چقدر خواهد بود؟

اقتصاد نیوز: اپل سال آینده گوشی های خود را به مودم ۵G مجهز می کند. این اقدام افزایش قیمت آیفون ۱۲ و دیگر گوشی های این شرکت را در پی دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از کلیک،سال آینده بسیاری از شرکت ها به محصولات خود مودم 5G اضافه می کنند. یکی از این شرکت ها، اپل خواهد بود. بر اساس شایعات، اپل به دنبال بازطراحی فریم فلزی گوشی های آینده خود بوده و همچنین آن ها را به مودم 5G مجهز می کند. انتظار می رود این شرکت در سال 2020 از 4 مدل مختلف آیفون 12 رونمایی کند.

انتظار می رود هزینه تولید آیفون 12 و برادران آن، با توجه به قطعات جدید و همچنین مودم 5G، با افزایش 100 دلاری مواجه شود. با وجود افزایش هزینه تولید، مینگ چی کو، تحلیلگر TF International Securities اعتقاد دارد که اپل افزایش چندانی برای قیمت آیفون های 2020 در نظر گرفته نمی گیرد. با این وجود، خریداران باید مبلغ بالاتری در مقایسه با آیفون 11 و نسخه های مختلف آن پرداخت کنند.

به نظر می رسد اپل قصد دارد هزینه تولید بخش های دیگر را کاهش دهد. برای مثال هزینه مربوط به تامین مودم 5G و شاسی فلزی آیفون های 2020 را می کاهش دهد. با توجه قیمت بالاتر مودم 5G در مقایسه با مودم 4G، اپل باید به دنبال راهی برای حفظ سود خود باشد.

در حالی که شایعات به استفاده از پنل OLED در تمام مدل های آیفون 2020 اشاره کرده اند، احتمال تجهیز مدل پایه آیفون 12 به نمایشگر LCD وجود دارد. این موضوع می تواند باعث کاهش هزینه های تولید شود. آیفون 11 با قیمت 699 دلار به فروش می رسد و این قیمت، باعث افزایش محبوبیت آن در میان کاربران شده است. با توجه به این موضوع، احتمالا آیفون 12 نیز با قیمت مشابه در اختیار خریداران قرار بگیرد.

قدرت این گوشی های هوشمند احتمالا توسط چیپست اپل A14 Bionic تامین می شود. انتظار می رود اپل برای افزایش شارژدهی این محصولات، ظرفیت باتری آن ها را افزایش دهد.

این مطلب برایم مفید است
48 نفر این پست را پسندیده اند