معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش:

ارتش و سپاه در کنارهم اجازه تجاوز نخواهند داد

کدخبر: 316346
معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش بابیان اینکه حراست از مرزهای آبی و دریاهای ایران در اولویت قرار دارد، گفت: ارتش و سپاه در کنار هم اجازه نخواهیم داد تا احدی به کشور تجاوز کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرنگار مهر، امیر دریادار حمزه علی کاویانی عصر شنبه در آیین افتتاح میدان دریادار شهید همتی در شهر سمنان بابیان اینکه حراست از مرزهای آبی و دریاهای ایران اولویتی که فرمانده کل قوا آن را ترسیم کرده‌اند، ابراز داشت: خوشبختانه بااقتدار روز افزون نیروی دریایی، آمریکا از منطقه و خلیج فارس خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به امنیت و قدرت ملی مولفه‌های مختلفی از جمله قدرت نظامی نیز نیاز است، افزود: همان‌طور که با تکیه‌بر همین نیروی دریایی توانستیم پرتغالی‌ها و انگلیسی‌ها را از منطقه خارج کنیم امروز نیز دست دشمن از خلیج فارس کوتاه است و ارتش و سپاه در کنار هم اجازه نخواهیم داد احدی به ایران تجاوز کند.

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش بابیان اینکه ایران موقعیت ژئوپلیتیک در منطقه و دنیا دارد که از آن به عنوان قلب جهان یاد می‌شود، ابراز داشت: اینکه در چنین موقعیتی از جهان زندگی می کنیم موهبتی بزرگ محسوب می‌شود که نیروی دریایی با تسلط خود بر آب‌ها نخواهد گذاشت دشمن راهبردهای خود را عملیاتی سازد.

کاویانی با بیان اینکه شهید دریادار همتی نقش مهمی در جنگ ایران و عراق بر عهده داشت و دلاورانه باعث شکست آن‌ها از ایران شد، تصریح کرد: با شکست سنگینی که از ایران خوردند رژیم بعثی عراق در همان ابتدای جنگ فهمید که از این طریق نمی‌توانند به اهداف خود دست یابند.

وی بابیان اینکه شهید دریادار همتی از نخبگان نیروی دریایی محسوب می‌شد که بسیار جلوتر از دیگران عمل می‌کرد، افزود: نیروی دریایی ایران با به هم پیچیدن سفره نیروی دریایی عراق به آن‌ها اثبات کرد که نیروهای بعثی از منطقه عقب‌گرد کنند و این رشادت‌های شهید همتی بود که چنین نقش ماندگاری را نه در ایران بلکه در جهان به یادگار گذاشت.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما