کدخبر: ۳۲۳۷۵۵ لینک کوتاه

مشاهده ستاره‌ها با استفاده از گوگل ارث ممکن شد

​اقتصاد نیوز:تا قبل از این، امکان مشاهده ستاره‌ها در نسخه موبایل گوگل ارث (Google Earth) وجود نداشت. اکنون گوگل با انتشار به‌روزرسانی برای این اپلیکیشن خود، خبر از امکان مشاهده ستاره‌ها همانند نسخه وب داده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از گجت نیوز، اگرچه نسخه وب گوگل ارث (Google Earth) و گوگل ارث پرو (Google Earth Pro) به کاربران امکان دیدن ستاره‌های موجود در آسمان شب را داده‌اند، اما نسخه موبایل این برنامه این ویژگی را ندارد. البته باید گفت که تا کنون این ویژگی را نداشت.

از آنجایی که گوشی‌های هوشمند قدرتمندتر شده‌اند، گوگل اینک این امکان را فراهم کرده است که کاربران اکثر گوشی‌های هوشمند بتوانند زمانی که به طرف خارج از کره زمین زوم یا به اصطلاح کوچک‌نمایی می‌کنند، ستاره‌ها را نیز ببینند. هفته گذشته، گوگل اشاره داشت که قبلا ناحیه اطراف زمین را سیاه رنگ نشان می داد و اقرار کرد که این چندان واقع‌گرایانه نبود.

گوگل ارث موبایل

با تغییراتی که گوگل ایجاد کرده است، می‌توانید کره زمین را بچرخانید و تصاویری زیبا از راه شیری را خواهید دید که از رصدخانه جنوبی اروپا گردآوری شده‌اند. حال می‌توانید ستاره‌ها را به گونه‌ای مشاهده کنید که یک  کاوشگر فضایی  در ارتفاع حدودا 30 هزار مایلی از زمین آن‌ها را به تصویر می‌کشد. گوگل همچنین ابرهای متحرک را نیز اضافه کرده است که الگوهای اقلیمی جهانی را بازتاب می‌دهند و همچنین اطلاعات مربوط به فضا را می‌توانید در قسمت تور با راهنمای  وویجر  اپلیکیشن پیدا کنید.

گوگل در وبلاگ خود در رابطه با ویژگی‌های جدید نسخه موبایل گوگل ارث اشاره داشته است که همه افراد می‌توانند از گوگل ارث استفاده کنند: دانشمندان، فعالان محیط زیست، کارگران دولتی و غیر انتفاعی و شهروندان جهانی که عاشق کاوش کردن در کره زمین هستند. گوگل در آخر ابراز امیدواری کرده تا افرادی که از برنامه گوگل ارث استفاده می‌کنند، از این فرصت برای خیره شدن به ستاره‌ها لذت ببرند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند