رئیس قوه قضائیه:

شهید سلیمانی بسیار خطرناک‌تر از سردار سلیمانی است

کدخبر: 324130
رئیس قوه قضائیه با بیا اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار خطرناک‌تر از سردار سلیمانی است خاطر نشان کرد: با اقدامات تخریبی و موانع فعالیت جبهه مقاومت متوقف نمی‌شود و این حرکت پرخروش پیش می‌رود.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر امروز در شورای اداری استان بوشهربا حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و سایر مسئولان اجرایی استان بوشهر با اشاره به اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان انواع توطئه‌ها و ترفندها علیه نظام ایجاد کردند اظهار داشت: دشمنان با پیروزی انقلاب و تاسیس نظام مشکلات زیادی برای این نظام ایجاد کردند که یکی از مشکلات 8 سال جنگ تحمیلی، دیگری جریان منافقین بود و دشمنان مانع ایجاد کردند که نظام مبتنی بر دین برای اداره جامعه و انسان معاصر تشکیل نشود.

وی با بیان اینکه در دوره تثبیت نظام، دشمنان تلاش کردند تا نظام را ناکارآمد نشان دهند خاطر نشان کرد: دشمنان تلاش کردند تا نظامی مبتنی بر رای مردم پا نگیرد که در زمان تثبیت مشخص شد که نظام کارآمد است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه مدعیان دموکراسی اعتقاد داشتند که نظام مبتنی بر دین نمی‎تواند پاسخگوی نیاز انسان معاصر باشد بیان کرد: تمدن‌های امروز عالم و مدعیان دموکراسی معتقد بودن که آن‌ها نسخه برای زندگی انسان نسخه دارند و نظام مبتنی بر دین نمی‎تواند پاسخگوی نیاز انسان معاصر باشد.

رئیسی با اشاره به دوره سوم انقلاب و تلاش دشمنان برای توقف صدور انقلاب خاطرنشان کرد: در دوره سوم برای توقف صدور پیام انقلاب دشمنان و امپراتوری رسانه‌ای دشمن تلاش کردند که ذخایر مادی و نیروی انسانی کارآمدمان را محدود کنند.

وی به جنگ اقتصادی دشمن پرداخت و خاطر نشان کرد: محدودسازی در حوزه اقتصادی از برنامه دشمنان بود چون می‌دانند استقلال اقتصادی پایه استقلال سیاسی است ولی باز نتوانستند اهداف خود را محقق کنند و انقلاب توسعه و در منطقه گسترش یافت.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه دشمنان تصور کردند با ترور حاج قاسم ما را متوقف می‌کنند افزود: با شهادت حاج قاسم سلیمانی به پایگاه نظامی آمریکا در منطقه حمله کردیم که نشانه قدرت نظام بود.

رئیسی با بیان اینکه اتفاقاتی بعد از شهادت حاج قاسم در یمن و سوریه در حال رخ دادن است تصریح کرد: آنان فکر می‌کردند شهادت حاج قاسم سبب تمام شدن برخی اقدام ها می‌شود اما شهادت حاج قاسم سبب تداوم اقدام‌ها شد.

وی، با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار خطرناک‌تر از سردار سلیمانی است خاطر نشان کرد: با اقدامات تخریبی و موانع فعالیت جبهه مقاومت متوقف نمی‌شود و این حرکت پرخروش پیش می‌رود.

وی، با اشاره به اینکه دشمنان نمی‌توانند انقلاب را متوقف کنند افزود: انقلاب با تخریب و ترور انقلاب متوقف نمی‌شود این حرکت پرخروش ادامه دارد.

رئیس قوه قضاییه، با تاکید بر پیشرفت براساس توانمندی داخلی گفت: اگر بخواهیم پیشرفته شویم باید پیشرفت مبتنی و متکی به توان و تخصص داخلی باشد.

رئیسی با بیان اینکه نسخه‌ای شفابخش برای پیشرفت کشور در ورای مرزها وجود ندارد تصریح کرد: بدون توانمندی در حوزه‌های مختلف اقتصادی پیشرفته نمی‌شود، همان گونه که در بعد هسته‌ای و دفاعی با تکیه به توان نیروهای بومی به پیشرفت دست یافته‌ایم، گره‌گشای و درمان مشکلات اقتصادی نیز نسخه‌ای بومی است.

وی، با بیان اینکه جوانان با تکیه به توان خود در بخش‌های هسته ای و دفاعی پیشرفت کردند، خاطر‌نشان کرد: بیگانگان نه تنها در صنعت هسته‌ای برای کمک به ما گامی برنداشتند بلکه جلو ما را گرفتند تا در صنعت هسته‌ای و موشکی نتوانیم بومی‌سازی کنیم.

رئیس قوه قضاییه، پیام موشکی ایران را برای دنیا، اقتدار آفرین دانست و تاکید کرد: تکیه به خود و نیروی داخل اقتدارزا است که در توانمندی موشکی محقق شد.

رئیسی، با بیان اینکه برای توانمندی در اقتصاد باید مشکلات سرمایه گذاران و کارآفرینان برطرف شودافزود: تسهیلات باید به سوی بنگاههای اقتصادی و کارآفرین هدایت شود.

وی با تاکید بر فراهم شدن تسهیلات برای کارآفرینان گفت: گاهی کارآفرینان و سرمایه گذاران در 70 خان کارهای اداری گرفتار می‌شوند باید شرایط برای کارآفرینان آسان‌تر شود.

رئیس قوه قضاییه، به لنجی و کالای همراه ملوان پرداخت و بیان کرد: باید موضوع ته‌لنجی در بنادر، گمرکات برای مردم روشن شود همچنین مسئله صید ترال که زندگی آبزیان را با خطر مواجه کرده ‌باید روشن و با متخلفان برخورد شود.

رئیسی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات باید باشکوه و با حضور حداکثری برگزار شود و در این عرصه اصل برگزاری باشکوه و مشارکت در انتخابات باید مدنظر باشد اما از تخلف هم باید جلوگیری کرد.

وی، با تاکید بر قانون‌مداری در انتخابات گفت: انتخابات باید باشکوه و دشمن شکن باشد و در این راستا انتخابات باید قانونمند، بر اساس اخلاق انتخاباتی و توجه به حق الناس که رای مردم است، برگزار شود.

رئیسی تاکید کرد: مدیران تلاش کنند که تخلف انتخاباتی در حوزه کاری شان رخ ندهد و از ظرفیت سازمان و دستگاه‌ها برای حمایت‌های خاص استفاده نشود.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به طرح معامله قرن این نقشه را طرحی شکست خورده و نابودشدنی دانست و افزود: به تعبیر جامع رهبر انقلاب اسلامی این طرح و ترامپ مردنی است ، شاید این طرح قبل از ترامپ از بین رود، این طرح ظلم به فلسطین و منطقه است.

تیتر یک
  • روایت اکونومیست از هزینه‌های زیست‌محیطی گسترش رمزارزها

    اقتصادنیوز: هفته‌نامه اکونومیست با هشدار نسبت به پیامدهای زیست‌محیطی تولید بیت‌کوین، نوشته است که بدون ایجاد مقررات…

از دست ندهید
بلیط هواپیما