کدخبر: ۳۲۶۶۰۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ولایتی: منحنی اپیدمی کرونا بزودی نزولی می‌شود

ولایتی: منحنی اپیدمی کرونا بزودی نزولی می‌شود

اقتصادنیوز: رییس بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه بیماری کرونا سخت تر از اپیدمی انفلوانزا در کشور نیست که متولیان نظام بهداشت بر آن فائق شده‌اند، گفت: بزودی منحنی اپیدمی کورنا نزولی و بیماری کنترل خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا علی اکبر ولایتی روز دوشنبه در نشست خبری کرونا در سالن همایش بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: با توجه به تدابیری که برای کنترل این بیماری اتخاذ شده است، ظرف روزهای آینده خبرهای بهتری خواهیم داشت و جای نگری وجود ندارد.

ولایتی با تشریح اقدامات بیمارستان مسیح دانشوری برای مقابله با کرونا، اظهار داشت: این بیمارستان خط مقدم جبهه مقابله با کرونا در کشور است.

وی اظهار کرد: احتمال این که پزشکان بتوانند در داخل مرز کشورها، این ویروس را کنترل کنند تا به سایر نقاط دنیا نرود، وجود ندارد و بسیار سریع در دنیا شیوع پیدا می‌کند. در ایران به ‌تازگی این ویروس مشاهده شد که خوشبختانه با مدیریت وزیر بهداشت به سرعت تدارکات لازم مهیا شده و در حال حاضر آمادگی لازم برای مقابله با کرونا در کشور وجود دارد.

ولایتی عنوان کرد: با کمک وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برای مقابله با ویروس کرونا اقدامات خیلی خوبی انجام شده و به طور خاص وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی امکانات لازم را برای مبارزه با بیماری‌های عفونی از جمله کرونا در اختیار دارند.

وی با بیان اینکه بیمارستان مسیح دانشوری قطب درمان بیماری‌های عفونی و تنفسی  در ایران است، خاطرنشان کرد: کرونا با تنفس ارتباط دارد و این بیمارستان می‌تواند خدمات مورد نظر در مقابله با کرونا را ارائه کند. تعداد بستری‌های مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری ۱۰۴ نفر بوده که ۵۰ درصد آنان بهبود کامل یافته یا در حال بهبود هستند و البته بیماران سنین بالا، دیابتی و کلیوی در این نوع ویروس آسیب‌پذیری بیشتری خواهند داشت.

رییس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: این بیمارستان خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا در کشور است و آمادگی لازم برای ارائه خدمات به مردم وجود دارد.

ولایتی در ادامه با تاکید بر اینکه در روزهای گذشته توسط کشورهای غربی برای ویروس کرونا تبلیغات سوء و هدفمند داشته اند و می‌خواهند ترس کاذب در مردم کشورمان ایجاد کنند اما بیمارستان‌های کشور از جمله مسیح دانشوری با همه امکانات پاسخگوی بیماران مبتلا به کرونا هستند.

وی در ادامه یادآورشد: ایران به طور شفاف موارد مبارزه با ویروس کرونا را به اطلاع مردم می‌رساند و اظهار نظر یک فرد منتسب به گروه پزشکی بیمارستان مسیح دانشوری در فضای مجازی کذب است.

رییس بیمارستان مسیح دانشوری تصریح کرد: وی با پخش کردن فایل صوتی به دنبال تخریب بیمارستان و تشویش اذهان عمومی بوده است.

ولایتی تاکید کرد که مردم نگران کرونا نباشند چرا که این بیماری سخت‌تر از آنفلوانزا نیست و وزارت بهداشت و بیمارستان مسیح دانشوری به طور مستمر آمار و اطلاعات مربوط به کرونا را اطلاع‌رسانی می‌کنند.
رییس بیمارستان مسیح دانشوری خاطرنشان کرد: در حال حاضر پزشکان ما در حال خدمت‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا هستند. در شهر قم، شاهد ثبات در بخش بیماران مبتلا به کرونا هستیم و هیچ جای نگرانی برای مردم نیست و امیدواریم شاهد روند کاهشی بیماران مبتلا به ویروس کرونا باشیم.
ولایتی ادامه داد: همه پزشکان با جان و دل در حال خدمت به بیماران مبتلا به کرونا هستند و حتی دو نفر از آنان به ویروس کرونا مبتلا شدند. از کادر پزشکی بیمارستان مسیح دانشوری تشکر ویژه می‌کنم که خطر می‌کنند و با تمام وجود به مردم خدمت می‌کنند. ما به دنبال سلامتی مردم عزیزمان هستیم‌ و به طور شفاف مسائل را اعلام می‌کنیم و  مردم به شایعات توجه نکنند و نگران نباشند، ان‌شاءالله بر این بیماری مانند سایر بیماری‌های دیگر غلبه کرده و پیروز می‌شویم.

 

این مطلب برایم مفید است
18 نفر این پست را پسندیده اند