دکتر علیرضا زالی :

تفویض اختیار به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران برای پذیرش حداکثری مبتلایان به کووید ۱۹

کدخبر: 328335
اقتصادنیوز: فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با تشریح مصوبات جلسه هماهنگی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران گفت: به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به استفاده بهینه و حداکثری از همه تخت‌های بیمارستانی سه دانشگاه علوم پزشکی تهران برای مبتلایان به کروناویروس جدید اختیار داده شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی درباره مصوبات جلسه هماهنگی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران که با حضور معاونان بهداشت و درمان وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: قرار شد هماهنگی بیشتری در زمینه مقابله با کروناویروس جدید انجام و از ظرفیت‌های بخش دولتی به‌ویژه دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده بیشتری شود. بهره‌گیری بیشتر از بخش‌های عمومی بیمارستان‌های دانشگاهی در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پیگیری برای پاسخ سریعتر به آزمایش‌های افراد مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا ویروس یکی از مباحث مطرح شده در این نشست بود. علاوه بر آن

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران در ادامه گفت: برای کاهش بار مراجعات به بیمارستان‌ها و بخش‌های ویژه و بخش‌های دیگر قرار شد پروتکل‌ها در دانشگاه‌های علوم پزشکی و بقیه الله بازنگری شود و بر اساس بازنگری جدید درباره پذیرش بیماران تصمیم گرفته شود.

زالی در پایان اظهارکرد: موضوع دیگری که در این نشست مطرح شد چگونگی پذیرش افراد مراجعه کننده به بیمارستان‌ها با علائم خفیف کووید۱۹ بود. یکی دیگر از موضوعات مطرح شده نیز به مبتلایانی اختصاص داشت که حالشان بهتر شده است. آنان تا ۱۴ روز امکان سرایت بیماری از آنان به افراد سالم وجود دارد بنابراین قرار شد بیمارانی که حالشان بهتر شده و امکان منتقل شدن از بیمارستان را دارند یک  فضای بینابینی برای آنان تخصیص پیدا کند تا پس از بهبودی کامل به منزل باز گردند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلای تهران؛

    اقتصادنیوز: امروز ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ دامنه نوسان دلار در بازار متشکل ارزی کاهش یافت، این امر می‌تواند تحت تاثیر فضای بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما