کدخبر: ۳۳۱۰۵۱ لینک کوتاه

کرونا در آمریکا؛ پنتاگون ۱۰۰ هزار کیسه حمل اجساد سفارش می‌دهد

اقتصادنیوز: به نوشته بلومبرگ، با افزایش میزان تلفات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا، پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، در نظر دارد ۱۰۰ هزار کیسه پلاستیکی ویژه حمل اجساد برای مصارف غیر نظامی را فراهم کند.

به گزارش اقتصادنیوز، آژانس مدیریت اضطراری فدرال درخواست ۱۰۰ هزار کسیه ویژه حمل اجساد کرده است و وزارت دفاع آمریکا با توجه به ذخیره ۵۰ هزارتایی، به دنبال خرید تعداد بیشتری کسیه پلاستیکی ویژه  حمل اجساد است. این درخواست از طریق آژانس لجستیک دفاعی وزارت دفاع آمریکا انجام خواهد شد.

بلومبرگ نوشت: پیش از این وزارت دفاع آمریکا دو کشتی بیمارستانی نیروی هوایی را به منظور کاهش فشار ناشی از افزایش شمار بیماران مبتلا به کرونا به شهر‌های نیویورک و لس آنجلس اعزام کرد.

آنتونی فائوچی مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌ های عفونی آمریکا پیش‌بینی کرد که شیوع کرونا در این کشور در نهایت جان  ۲۰۰ هزار آمریکایی را خواهد گرفت.

فائوچی گفت: وقتی به مدل‌ها مراجعه می‌کنیم یک سناریوی بهترین حالت و یک سناریوی بدترین حالت داریم. به طور کلی، واقعیت جایی در میان این دو است.

او که یکی از اعضای کلیدی ستاد مقابله با کرونا در کاخ سفید است، پیش‌بینی کرد: با توجه به آنچه که می‌بینیم، نظر من این است که چیزی بین ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار نفر در آمریکا جان خود را به خاطر ابتلا به کرونا از دست خواهند داد و میلیون‌ها نفر به این ویروس مبتلا خواهند شد.

فائوچی و دیگر کارشناسان آمریکایی هشدار داده‌اند که وضعیت شیوع کرونا در آمریکا پیش از آنکه رو به بهبودی گذارد، بسیار وخیم خواهد شد و در حال حاضر نیز با افزایش ناگهانی شمار مبتلایان، بیمارستان‌های سراسر آمریکا به ویژه در نیویورک با کمبود تجهیزات مواجه شده‌اند.

وضعیت در آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا بحرانی است. دست کم ۲۶ هزار نفر از شهروندان آمریکا در شبانه‌روز گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و مجموع مبتلایان در این کشور به ۲۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر افزایش یافته است. 

این در حالی است که در این مدت ۷۹۰ نفر از مبتلایان به این ویروس کشنده در آمریکا جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان نیز به بیش از پبج هزار نفر رسیده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از مردم این کشور خواست تا برای دو هفته دردناک پیش رو آماده باشند، زیرا احتمالا شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در این مدت به اوج خود خواهد رسید.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند