کدخبر: ۳۳۲۴۱۶ لینک کوتاه

باید همچنان در خانه بمانیم

اقتصادنیوز: رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تاکید کرد که همچنان لازم است شهروندان تهرانی فاصله اجتماعی را برای مقابله با کرونا رعایت کنند و به همین منظور باید تا جایی که ممکن است در خانه بمانند و و از تردد غیر ضروری در شهر و و حضور در فضاهای عمومی خودداری کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رضا کرمی محمدی با اشاره به برگزاری نهمین جلسه مجازی روسای کارگروه های پنجگانه مقابله با کرونا در تهران اظهار کرد: همچنان طبق گزارش ها احتمال افزایش موارد ابتلا به کرونا در تهران وجود دارد و در صورت عدم توجه شهروندان افزایش شمار مبتلایان در پایتخت وجود دارد، از این رو لازم است که همچنان از تردد غیرضروری در معابر شهری و حضور در فضاهای عمومی خودداری شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه  روسای کارگروه های پنج گانه مقابله با کرونا و سایر مدیران شهری گزارشی از عملکرد خود را ارائه کردند، گفت:  برنامه های پیشنهادی برای تداوم فعالیت های شهرداری تهران با رویکرد مقابله با بحران کرونا بررسی شد. همچنین گزارشی از آخرین وضعیت بارش ها در شهر اعلام شد.

کرمی محمدی افزود: طی دو سه روز گذشته علیرغم بارندگی های گسترده در تهران، خوشبختانه عوامل امدادی و خدمات شهری شهرداری در آماده باش بوده و نسبت به نظارت بر مسیل ها و رودها برای جلوگیری از وقوع سیلاب و آبگرفتگی اقدام کردند که در نتیجه این اقدامات که همزمان با اقدامات گسترده برای مقابله با کرونا انجام شد، خوشبختانه حادثه خاصی در پایتخت رخ نداد. 

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین با اشاره به بررسی چک لیست اقدامات ضروری ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در این زمینه مشخص شد که مجموعه شهرداری تهران نسبت به انجام وظایف پیش بینی شده خود بر اساس چک لیست های ستاد ملی مقابله با کرونا عملکرد قابل قبولی داشته است.

 وی در مورد فروش آنلاین در فروشگاه های شهروند نیز گفت:  فروش آنلاین فروشگاه های شهروند افزایش داشته است و  این شرکت با شعار از خانه بخریم سعی در تشویق بیشتر شهروندان برای خرید های آنلاین و عدم حضور در مراکز خرید دارد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند