کدخبر: ۳۳۳۷۱۰ لینک کوتاه

کاخ سفید پول‌های بلوکه شده ونزوئلا را به حساب گوایدو منتقل کرد

اقتصادنیوز؛ دولت دونالد ترامپ که با به رسمیت شناختن غیرقانونی خوان گوایدو به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا در تلاش برای کنار زدن دولت قانونی «نیکلاس مادورو» بوده است، این بار دارایی‌های بانک مرکزی ونزوئلا در آمریکا را به حساب رئیس‌جمهور خودخوانده منتقل کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک؛ دولت ترامپ بی سر و صدا دستور انتقال حدود ۳۴۲ میلیون دلار از اموال حساب بانک مرکزی ونزوئلا در سیتی بانک (آمریکا) را به یک حساب بانکی تحت کنترل خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا در شعبه نیویورک فدرال رزرو آمریکا (بانک مرکزی آمریکا) صادر کرد.

«خورخه آرزا» وزیر خارجه ونزوئلا ضمن محکوم کردن این اقدام آمریکا در توئیتر نوشت: بانک مرکزی ونزوئلا اقدام دونالد ترامپ در سلب مالکیت مبتذلانه این بانک از دارایی های مالی مردم ونزوئلا را که با همدستی برخی از قانونگذاران مجمع ملی (پارلمان ونزوئلا) انجام شد، محکوم می‌کند.

هفته گذشته اعضای مجمع ملی ونزوئلا که ریاست آن بر عهده گوایدو رئیس جمهور خودخوانده است، مجوز انتقال ۳۴۲ میلیون دلار از اموال حساب بلوکه شده بانک مرکزی ونزوئلا در سیتی بانک آمریکا و انتقال آن به حساب تحت کنترل گوایدو را صادر کرده بود.

دولت آمریکا سوم بهمن ماه سال ۱۳۹۷ به فاصله نیم ساعت پس از اقدام گوایدو در اعلام خود به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا او را به رسمیت شناخت و از آن زمان با انواع فشارهای اقتصادی، سیاسی و تهدیدات نظامی در تلاش برای براندازی دولت قانونی نیکلاس مادورو است.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند