پاساژهای قم فردا باز می‌شوند

کدخبر: 333822
اقتصادنیوز : فرماندار قم از بازگشایی پاساژهای شهر قم در روز اول اردیبهشت خبرداد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ،مرتضی حیدری امروز در نخستین جلسه هماهنگی اجرای طرح ساماندهی مشارکت‌های مردمی در پیشگیری ، کنترل و مقابله با بیماری کرونا گفت: بر اساس مصوبه قبلی فردا پاساژها در قم باز می شوند ولی همچنان اصناف پرخطر تعطیل خواهند بود.

وی افزود: خوشبختانه دستاوردهای خوبی در زمینه فرهنگ‌سازی به‌منظور رعایت مسائل بهداشتی و همچنین فاصله‌گذاری اجتماعی هوشمند، بدست آمد. کرونا بلایی خانمان‌سوز این ویروس منحوس ضربه مهمی به جامعه جهانی و البته کشور ما نیز وارد کرده است که به لطف خداوند، مردم ایران اسلامی بهترین مقاومت را در مقابل این بیماری از خود نشان دادند.

فرماندار قم با ذکر این مطلب که از بحران روزهای ابتدایی شیوع کرونا در قم عبور کرده‌ایم یادآورشد: اما از این حقیقت نباید غافل شویم که هنوز به پایان این ویروس نرسیده‌ایم. در همین زمینه طرح ساماندهی مشارکت‌های مردمی در پیشگیری ، کنترل و مقابله با بیماری کرونا به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی هدف از اجرای این طرح را ساماندهی و استفاده هدفمند از ظرفیت سازمان‌های مردمی در کنار  ظرفیت‌های رسمی موجود بر اساس استاندارهای درمانی و پروتکل‌های تعریف‌شده ستاد ملی مقابله با کرونا دانست و گفت: خوشبختانه در این مدت شاهد فعالیت گسترده ظرفیت هیا مردمی از جمله بسیج، طلاب جهادی، هیات های مذهبی و همچنین سازمان‌های مردم‌نهاد و تشکل‌های مختلف بودیم.

حیدری اظهارکرد: یکی از اولویت های فعالیت های ساماندهی مشارکت مردمی محله محوری است؛ البته رویکرد محله محوری در مقابله با کرونا با سه شیوه مختلف توسط نهادهای مختلف در قم در حال اجراست. هیات های مذهبی و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، پایگاه‌های مقاومت بسیج و همچنین طلاب حوزه علمیه در حال انجام خدمات به مردم در شرایط کرونایی هستند.

فرماندار قم با ذکر این مطلب که دنیای غرب در مقابل کرونا به استیصال افتاده است، یادآورشد: این درحالی است که مردم فداکار ایران با همدلی و فداکاری عظیم خود آن در شرایطی که کشور در سخت ترین دوران تحریمی قرارداد واقعا قابل تحسین است.

وی گفت: کمک به معیشت خانواده‌ها و اصناف آسیب‌دیده از شیوع کرونا بسیار مهم است. هم‌اکنون به‌منظور کمک به معیشت این خانواده‌ها فعالیت‌های گسترده و متفرقه‌ای در حال انجام است که باید این کمک‌ها ساماندهی و منسجم شود.سرکشی، دلجویی و کمک به خانواده‌های آسیب‌دیده و همچنین اهتمام به انجام مشاوره‌های روانی برای خانواده‌ها در اولویت قرار گیرد. 

 

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران؛ ۱۳ اسفند

    اقتصادنیوز : مهم‌ترین سرتیترهای صفحه‌های اقتصادی مطبوعات ۱۳ اسفند در ابتدای هر دهه در نیم قرن گذشته از این قرار بوده…

از دست ندهید
بلیط هواپیما