کدخبر: ۳۳۳۹۵۱ لینک کوتاه

تصویر فضایی ناسا از روز تولدتان را تماشا کنید

اقتصاد نیوز:ناسا یک ویژگی جستجو ایجاد کرده است که به شما امکان می‌دهد در هر تاریخ معین، عکس‌های گرفته شده توسط تلسکوپ فضایی هابل را جستجو کنید. تلسکوپ فضایی هابل در آوریل ۳۰ سال پیش به فضا پرتاب شد و مرتب فضا را بررسی می‌کند و از بزرگترین اکتشافات بشریت در فضا پرده برمی دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از انتخاب، شما می‌توانید از این پورتال برای جستجوی عکس‌های گرفته شده در روز تولد خود استفاده کنید. ناسا در سومین دهه سالگرد تولد تلسکوپ فضایی هابل، امسال یک ویژگی جستجوی جدید ایجاد کرده است، که به شما امکان می‌دهد عکس‌هایی را که هابل در روز تولد شما گرفته است، پیدا کنید.

تصویری که «تلسکوپ فضایی هابل» از روز تولدتان ثبت کرده را تماشا کنید
هابل به مدت ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز در هفته از سال ۱۹۹۰ به کاوش در اعماق فضا می‌پردازد. هابل در طی ۳۰ سال گردش در مدار زمین، تصاویری متعدد را ثبت کرده است، از جمله اولین تصاویر یک سیاه چاله، بخار آب روی یک سیاره در "منطقه قابل سکونت" و... به گفته ناسا، هابل با گسترش دامنه اکتشاف ما به روش‌هایی که بیشتر تاریخ بشر از آن محروم بوده است، به بشریت یک منظره کاملاً جدید بخشیده است.

تصویری که «تلسکوپ فضایی هابل» از روز تولدتان ثبت کرده را تماشا کنید
چگونه می‌توانید عکس‌هایی را ببینید که هابل در روز تولد شما گرفته است:


ماه و روزی را که متولد شده اید در بخش جستجوی تصویر تولد هابل تایپ کنید و سپس یک عکس ظاهر می‌شود
برای این بررسی فقط کافیست به وب سایت ناسا مراجعه کنید

تصویری که «تلسکوپ فضایی هابل» از روز تولدتان ثبت کرده را تماشا کنید
به عنوان مثال در تاریخ نهم آوریل یک عکس بزرگ از سیاره مشتری را نشان می‌دهد
هنگامی که تاریخ تولد خود را جستجو کردید، می‌توانید تصویر را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید، در مورد تصویر اطلاعات بیشتری کسب کنید یا برای جستجوی تاریخ دیگری از آن خارج شوید

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند