کدخبر: ۳۳۴۱۳۰ لینک کوتاه

کشتن حیوانات در باغ وحش آلمان به دلیل قرنطینه !

​اقتصاد نیوز:تصمیم برای بسته شدن اجباری بر اثر همه‌گیری کووید ۱۹ به نفع باغ وحش‌ها در سراسر جهان تمام نشد، زیرا یکی از باغ وحش‌های آلمان اخیراً اعلام کرده که ممکن است برای نگهداری باغ وحش در این اوقات دشوار، مجبور به اتانازی در حق حیوانات شود. حیواناتی که پس از کمبود منابع مالی برای تأمین مواد غذایی، قربانی حیوانات دیگر خواهند شد و به عنوان غذا برای سایر حیوانات کشته می‌شوند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مجله تابناک،خانم ویرینا کاسپاری مدیر باغ وحش نویمونستر در ایالت شلسویگ_هولشتاین به روزنامه دی‌ویلت آلمان گفت: بدترین سناریویی که ممکن است در دوره آینده با آن روبرو شویم تمام شدن پول برای تأمین خوراک برای حیوانات است، و یا اینکه تأمین کننده غذا به دلیل محدودیت های جدید قادر به انتقال غذا به ما نیست، پس باید حیوانات را ذبح کنیم تا آنها را به حیوانات دیگر برای تغذیه بدهیم.

این باغ وحش همچنین برای هر حیوان در داخل باغ وحش برنامه های احتمالی دارد، این نقشه‌ها نشان می‌دهد که ابتدا حیوانات کشته خواهند شد. وی با تشریح این تصمیم گفت: ما مطمئناً می توانیم حیوانات را به پارک های دیگر بفروشیم، اما سهولت این روند از حیوانی به حیوان دیگر متفاوت است.

کشتن حیوانات در باغ وحش آلمان در شرایط قرنطینه

باغ وحشی در فرانکفورت که دو خرس هدیه تولدی را که حاوی سبزی و میوه‌ است دریافت کردند. عکس: AP

بسیاری از باغ وحش‌ها پس از تصمیم برای بستن کلیه اماکن تفریحی برای محدود کردن شیوع کرونا (Covid-19) از مشکل کمبود بودجه برای تأمین هزینه‌های زیاد خود رنج می‌برند، اما برخلاف برخی دیگر از مکان‌های توریستی، باغ وحش ها حتی اگر وجود داشته باشند مجبور به صرف مبالغ هنگفتی هستند. باغ‌وحش‌ها حتی اگر برای عموم بسته شده باشند هم، باید برای مراقبت از حیوانات هزینه کنند و مقادیر زیادی از غذای تازه را برای آنان تأمین و برای محافظت از آنها نگهبان استخدام کنند.

انجمن باغ وحش آلمان از دولت این کشور درخواست کمک اضطراری ۱۰۰ میلیون یورویی کرده است تا در این شرایط دشوار به حفاظت از باغ وحش‌ها کمک کند. پروفسور یورگ گانولد رئیس انجمن جانورشناسی و مدیر باغ وحش لایپزیگ در بیانیه‌ای گفت: بر خلاف سایر امکانات، ما نمی توانیم به راحتی باغ‌وحش‌ها را ببندیم، ما باید همچنان حیوانات خود را تأمین و از آنها مراقبت کنیم.

تأمین نقدینگی مالی تنها مشکلی نیست که باغ وحشها با آن روبرو هستند، بلکه خطرات بزرگ‌تری وجود دارد، زیرا این پارک‌ها معمولاً حاوی گونه‌های در معرض خطر هستند. گانولد می‌گوید: از بین رفتن احتمالی این حیوانات با ارزش پس از تلاش های بی وقفه ما برای حفظ تنوع زیستی، به عنوان یک دردسر بزرگ و زمینه‌ساز یک فاجعه بزرگ خواهد بود. 

انجمن باغ وحش‌ها و آکواریوم‌های آمریکا از مردم خواست و آنها را ترغیب به برقراری ارتباط با کنگره و اعلام حمایت از مطالبات باغ وحش برای حمایت مالی در طول بیماری همه گیر کووید۱۹ کرد.

با وجود همه اثرات منفی قرنطینه‌ی اجباری، برخی از نکات مثبت هم وجود دارد، به طوریکه شماری از حیوانات باغ وحش از وقت خود برای لذت بردن از امکاناتی بهره می‌برند که نگهبانان برای آنها فراهم کرده‌اند، و بعضی حیوانات کم‌خطر هم آزادی بیشتری برای رفت و آمد در گوشه و کنار باغ وحش پیدا کرده‌اند، حتی بین برخی از انواع حیوانات دوستی شکل گرفته است و حیوانات از آرامش حاصل از تعطیلی اجباری لذت می‌برند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند