کدخبر: ۳۳۵۱۴۰ لینک کوتاه

تولید یک کلید ضد میکروب

​اقتصاد نیوز:یک کلید فلزی آنتی میکروبیال برای دوری از لمس اشیایی نظیر عابر بانک‌ها که به طور بالقوه می‌توانند آلوده باشند، ساخته شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، اجتناب از لمس برخی از سطوح هنگام بیرون آمدن از خانه و حاضر شدن در ملاء عام دشوار است. صفحه نمایش‌های لمسی در فروشگاه‌ها، دستگاه‌های پرداخت الکترونیکی، صفحه کلید دستگاه‌های خودپرداز یا حتی دستگیره درها و غیره؛ همه ما هر روزه در معرض تماس با سطوح بالقوه آلوده هستیم.

اکنون یک قطعه فلزی شبیه به کلید موسوم به "CLEANKEY" به معنی "کلید تمیز" که یک ابزار ضد میکروبی از جنس برنج است، این امکان را می‌دهد که دکمه‌های آسانسور، دستگیره درها و غیره را بدون تماس مستقیم دست، استفاده کنیم. یک بسته سه تایی از این ابزار با قیمت 49.99 دلار در حال فروش است.

این ابزار موجب عدم لمس مستقیم سطوح آلوده می‌شود و فاصله ایمنی با سطوح آلوده را حفظ می‌کند. این ابزار از 62 درصد مس تشکیل شده است، به این معنی که ذاتاً ضد میکروبی است، بنابراین تکثیر میکروارگانیسم‌ها را کند می‌کند یا آنها را نابود می‌کند.

به عبارت دیگر، ترکیب مس-آلیاژ ضد میکروبی منحصر به فرد این ابزار، حداکثر 99 درصد از میکروب‌ها را که معمولاً روی سطوحی قرار دارند که با آنها تماس داریم، نابود می‌کند. همچنین به ما کمک می‌کند هنگام مواجهه با چنین سطوحی، آرامش خاطر داشته باشیم، زیرا با استفاده از این کلید و عدم لمس با دست و انگشتان، میزان تماس خود را بیش از 99 درصد کاهش می‌دهیم.

علاوه بر این، طراحی ارگونومیک آن به ما امکان می‌دهد دکمه‌ها، درها و دستگیره‌ها را بدون هیچگونه کار اضافی لمس کنیم و کار خود را انجام دهیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند