کدخبر: ۳۳۵۸۶۰ لینک کوتاه

بودجه فدرال جیب حامیان رئیس‌جمهور را پر کرد؛

بذل‌وبخشش ترامپ به‌نام کرونا، به کام رفقا

اقتصادنیوز؛ گروه‌های نظارتی مختلف در آمریکا می‌گویند «دونالد ترامپ» میلیاردها دلار از بودجه فدرال که برای کمک به کسب‌وکارهای آسیب دیده از کرونا اعطا می‌شود را به حامیانش اعطا کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ گروه‌های نظارتی مختلف در آمریکا می‌گویند «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور میلیاردها دلار از بودجه فدرال را به حامیانش اعطا کرده است.

به نوشته روزنامه «گاردین»، «هارولد هام» میلیاردر آمریکایی و یکی از حامیان انتخاباتی ترامپ، در چند روز اخیر با او ملاقات کرده تا از کمک‌های فدرال در قالب اعطای وام به کسب‌وکارهای آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا بهره‌مند شود.

«تامی فیشر» از متحدان مهم ترامپ نیز که سال گذشته ۴۰۰ میلیون دلار بابت ساخت ۳۱ مایل از دیوار مرزی با مکزیک دریافت کرده بود، طی روزهای اخیر ۷ میلیون دلار دیگر از بودجه ارتش را به جیب زده است.

یکی دیگر از حامیان مالی انتخاباتی ترامپ به نام «مایک لیندل» که مدیر اجرایی شرکت «مای‌پیلو» و مدیر کمپین انتخاباتی ترامپ در ایالت مینه‌سوتا است، هفته گذشته در کنفرانس خبری او با موضوع شیوع ویروس کرونا شرکت کرده و ترامپ را «مرد برگزیده خدا» توصیف کرد زیرا به شرکت او ساخت هزاران ماسک را سفارش داده بود.

بذل‌وبخشش ترامپ به‌نام کرونا، به کام رفقا

گروه‌های نظارتی در آمریکا می‌گویند حامیان ترامپ تا کنون ۲.۶ تریلیون دلار از بودجه کمکی دولت فدرال برای کاهش اثرات ویروس کرونا را دریافت کرده‌اند و این مسئله باید مورد رسیدگی قرار گیرد.

«رابرت مگوایر» مدیر تحقیقات گروه نظارتی «کرو» در این باره گفت: «معامله دولت ترامپ با این حامیان، نشان می‌دهد که چرا باید دقیق‌ترین نظارت را داشته باشیم تا اطمینان یابیم صدها میلیارد دلار پولی که قرار است به مردم آمریکا برسد، به جیب حامیان و متحدان سیاسی رئیس جمهور نمی‌روند».

پیش‌تر نیز «کلسی وارن» صاحب شرکت نفت و گاز «شرکای انتقال انرژی» که دریافت پروژه خط لوله ایالت داکوتا از سوی او بحث‌برانگیز شده بود، در جلسه دولت ترامپ با محور مسائل نفت و گاز شرکت کرد. وارن به کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶ ترامپ مبلغ ۷۲۰ هزار دلار کمک کرده بود.

ترامپ پس از برگزاری این جلسه نفت و گاز از وزرای انرژی و خزانه‌داری دولتش درخواست کرد برای کمک به شرکت‌های نف و گاری که به‌خاطر شیوع ویروس کرونا متضرر شده‌اند، راهی پیدا کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند