کدخبر: ۳۴۱۳۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

نخستین مرکز جامع درمان سرطان در کشور راه‌اندازی شد

اقتصادنیوز: نخستین مرکز جامع درمان سرطان برای بیماران مبتلا به سرطان‌های سینه، دستگاه گوارش، خون، معده و غیره با همه امکانات تشخیص، درمان و مشاوره‌های مختلف در کشور راه‌اندازی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حسین یحیی زاده آنکولوژیست و عضو انجمن مبارزه با سرطان ایران روز یکشنبه در یک نشست خبری در محل مرکز جامع درمان سرطان (برج نگین آزادی) افزود: این مرکز در ۱۷ طبقه با ارائه خدمات تشخیصی، رادیوتراپی، شیمی درمانی، مشاوره ای گفتاری، تغذیه ای و غیره برای اولین بار برای بیماران مبتلا به انواع سرطان ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: در واقع این مرکز، مرکز جامع سلامت است که همه امکاناتی درمانی و تشخیصی در آنجا انجام می شود و از اتلاف وقت بیماران جلوگیری کرده و زمینه های پیگیری و معاینات دوره ای نیز در این مرکز انجام می شود.

یحیی زاده ادامه داد: آزمایشگاه، پاتولوژی، تصویر برداری، کلینیک های گوارش، پیشگیری از سرطان، تشخیص زودهنگام سرطان، روانشناسی و مشاوره، حمایتی و تسکینی، داروخانه و غیره در این مرکز دایر بوده و به بیماران و افراد عادی خدمات ارائه می دهد.

یحیی زاده تصریح کرد: بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان مجبور بودند برای انجام اقدامات درمانی خود به مراکز مختلفی مراجعه کنند، در حالیکه این مرکز از اتلاف وقت و هزینه آنها جلوگیری کرده و در یک مجموعه مجهز و پیشرفته همه خدمات به آنها ارائه می شود و حتی دیگر به ادامه درمان در خارج از کشور نیست.

این آنکلولوژیست با بیان اینکه درمان سرطان ها شامل جراحی، رادیوتراپی و شیمی درمانی است، گفت: رادیوتراپی ۲۵ تا ۳۰ درصد، شیمی درمانی ۱۰ تا ۱۵ درصد و جراحی ۶۰ تا ۶۵ درصد در درمان سرطان ها موثر است.

سرطان دستگاه گوارش، سینه، سر و گردن، حفره دهان و مری رو به افزایش است

یحیی زاده افزود: سرطان های دستگاه گوارش و سینه در کشور به دلیل تغییر شیوه زندگی مردم و نحوه ناصحیح عادات غذایی، کم تحرکی و افزایش جمعیت رو به افزایش بوده و زنگ خطری برای افراد است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل مصرف بالای سیگار و الکل در کشور، سرطانهای سر و گردن و حفره دهان و مری نیز رو به افزایش است که باید به مردم اطلاع رسانی وسیعی برای پیشگیری از مصرف این مواد انجام شود.

ایران در درمان سرطان بسیار جلوتر از سایر کشورها است 

محسن بخشنده عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این نشست گفت: مرکز جامع درمان سرطان بسیار پیشرفته و مجهز بوده و بیماران برای درمان در این مرکز دیگر نیازی به خارج از کشور ندارند و آنها با روش های جدید در این مرکز ۱۰ تا ۱۵ جلسه مراجعه تحت درمان قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: بزودی برنامه غربالگری سرطان در این مرکز آغاز می شود که از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهیم کرد.

بخشنده با بیان اینکه ایران در درمان سرطان بسیار جلوتر از کشورهای مختلف است، تصریح کرد: ما دیگر در درمان سرطانها عقب افتاده نیستیم و با تکنولوژی و روش های جدید در این مرکز می توانیم سرطان را درمان کنیم.

نونا توکلی مدیر اجرایی مرکز جامع سرطان نیز در این نشست به قابلیت بالای این مرکز اشاره کرد و گفت: در این مرکز درمان سرطان بدون آسیب به سایر بافت های بدن انجام می شود و در واقع زنجیره کامل از تشخیص، درمان و بازگشت به زندگی در آن انجام می شود.

وی افزود: علاوه بر درمان سرطان در این مرکز، رژیم های غذایی، کنترل درد، ارائه خدمات مشاوره به بیماران و غیره نیز مراجعه کنندگان انجام می شود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند