کدخبر: ۳۴۵۳۲۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رایزنی مقامات ایران و روسیه درباره تحرکات اخیر آمریکا علیه ایران

اقتصادنیوز: کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز جمعه در تماسی تلفنی با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره تحرکات ضد ایرانی اخیر آمریکا گفت‌گو کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا دو طرف همچنین در خصوص موضوعات دوجانبه وبین المللی مهم  به تبادل نظر پرداختند و آخرین وضعیت برجام و قطعنامه 2231 و تحرکات غیرقانونی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران و همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی در این مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سفیر ایران در روسیه امروز همچنین با سرگئی ورشینین دیگر معاون وزیر امور خارجه روسیه درباره حل و فصل مسائل سوریه و کمک های انسانی به مردم این کشور تلفنی گفت وگو کرد.

در این گفت وگوی تلفنی، کمک به حل و فصل سیاسی مسائل سوریه بر اساس قطعنامه 2254 شورای امنیت و کمک های انسانی به مردم سوریه در مرکز توجه قرار داشت.

دو طرف بر لزوم کمک های انسانی به سوریه بدون ملاحظات سیاسی تاکید کردند.

 سفیر ایران و معاون وزیر خارجه روسیه برخی موضوعات روابط دوجانبه و نیز مسائل منطقه ای و بین المللی را نیز مطرح و بررسی کردند. 

گفتنی است ایران و روسیه در چارچوب مذاکرات آستانه به همراه ترکیه برای حل و فصل مسائل سوریه با یکدیگر همکاری نزدیک دارند.

شکست سنگین تروریست های مورد حمایت غرب و برخی کشورهای عربی منطقه  در سوریه، کاهش شدید خشونت ها در این کشور و بازگشت شمار زیادی از پناهندگان سوری به میهن خود از ثمرات همکاریهای سه کشور عضو مذاکرات آستانه است.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند