آمریکا به دنبال شکارمدیر سایت بزرگ سوءاستفاده جنسی از کودکان

کدخبر: 347524
اقتصادنیوز: در سال گذشته مقامات قضایی در آمریکا و کره اعلام کردند حداقل ۲۳ کودک در امریکا، بریتانیا و اسپانیا که از سوی گردانندگان این وب‌سایت تحت آزار بودند؛ نجات یافته‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز دادگاه کره‌ جنوبی درخواست استرداد مقامات حقوقی آمریکا برای یک مدیر سایت پورنوگرافی کودکان را رد کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، یک دادگاه کره‌ای روز دوشنبه درخواست رسمی مقامات آمریکا برای استرداد مدیر یک "دارک وب" (dark web) پورنوگرافی کودکان مستقر در کره جنوبی را رد کرد. این مدیر سایت، فیلم‌های پورن کودکان را با پول دیجیتالی در جهان فروخته است. "دارک وب"  که در فارسی با وب تاریک یا سیاه معروف شده‌اند به شبکه‌هایی گفته می‌شود که در دسترس عموم قرار ندارند و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مانند خرید و فروش مواد مخدر، فروش فیلم‌های پورن یا هر نوع تجارت غیرقانونی دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد و همهٔ فعالیت‌های آن غیرقابل ردیابی و شناسایی است. 

"سان جونگ وو" مدیر این سایت به دلیل نقض قوانین محافظت از کودکان، خشونت علیه آنها و عدم رعایت قوانین اطلاع‌‌رسانی در کره جنوبی دوره محکومیت 18 ماهه خود را در ماه آوریل به پایان رساند اما او به دلیل اتهامات مطرح شده از سوی مقامات فدرال آمریکا در واشینگتن، همچنان در بازداشت کره جنوبی ماند.

دفتر کمیسیون استاندارد ارتباطات در کره/ وظیفه این دفتر پیدا کردن و حذف ویدئوهای جنسی است که بدون رضایت در فضای اینترنت منتشر شده‌اند/ عکس: Getty Images

دفتر کره برای پاک کردن ویدئوهای جنسی بدون رضایت

به گزارش آژانس خبری "یونهاپ" کره جنوبی، دیوان عالی سئول طی حکمی اعلام کرد که درخواست استرداد این مجرم به آمریکا را مانع بررسی‌های بیشتر در مورد محتوای سوء استفاده‌های جنسی از این سایت‌ها می‌داند.

دادگاه اعلام کرد این حکم نباید به عنوان تبرئه "سان" محسوب شود و او باید فعالانه با محققان این پرونده همکاری کند و در غیر این صورت با مجازات مناسب کار خود مواجه می‌شود.

رویترز موفق به گفت‌و‌گو با وکیل این مجرم  نشد.

مقامات دو کشور درگیر با این پرونده اعلام کردند: در سال گذشته حداقل حدود 338 نفر در 12 کشور جهان در ارتباط با این شبکه دستگیر شدند. این سایت یکی از بزرگترین شبکه‌های پورنوگرافی کودکان در جهان توصیف شده است.

به گفته بازرسان پرونده، این وب‌سایت تاریک با تکیه بر ارز دیجیتال "بیت‌کوئن" تا کنون بیش از 250 هزار ویدئو مرتبط با سوء استفاده جنسی کودکان را فروخته است. ویدئوهای این سایت حاوی تصاویر زیادی از تجاوز خشن به کودکان کم سن و سال است.

بازداشت بازداشت 338 نفر در 12 کشور جهان برای همکاری با یک سایت بزرگ پورنوگرافی کودکان/ عکس: THE NEW PAPER

 بازداشت 338 نفر در 12 کشور جهان

در سال گذشته مقامات قضایی در آمریکا و کره اعلام کردند حداقل ۲۳ کودک در امریکا، بریتانیا و اسپانیا که از سوی گردانندگان این وب‌سایت تحت آزار بودند؛ نجات یافته‌اند.

برخی از افراد بازداشتی این پرونده به 15 سال حبس محکوم شده‌اند و این موضوع با محکومیت 18 ماهه مدیر کره‌ای در تضاد است. پیگیری این پرونده باعث تغییر برخی از قوانین در کره جنوبی و اعمال مجازات‌های سخت‌گیرانه‌تر در جرایم سایت‌های تاریک و پورنوگرافی کودکان در این کشور شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما