امام جمعه شیراز:

یک سری تحولات شاید با رای مردم محقق نشود/ دلسوزان انقلاب وارد شوند!

کدخبر: 348382
اقتصادنیوز: نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: یکی از دلایل اصلی عقب ماندگی اقتصاد کشور، بروکراسی اداری است که این روند باید اصلاح شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا  لطف‌الله دژکام، در خطبه‌های نماز جمعه شیراز افزود: از آغاز انقلاب اسلامی تا به امروز از یک نظام درگیر کاغذ بازی رنج می‌بریم و همین مساله سبب شده کاری که در یک نظام اداری مطلوب ظرف مدت یک یا ۲ روز انجام می‌شود در نظام اداری ما ممکن است تا چندین ماه نیز به طول بیانجامد.


وی ادامه داد: بنابراین اگر خواستار تحول و شکوفایی در اقتصاد کشور هستیم باید فرآیندهای اداری را کوتاه و اصلاح کنیم و امیدواریم مجلس در این زمینه و برای افزایش بهره‌وری گام‌های بلندی بردارد.

امام جمعه شیراز، ضمن تاکید بر لزوم تحول در جهات مدیریت کشور گفت: در مسایل سیاسی نیز گروه‌های مختلف و رقیب هر کدام به شکلی به دنبال تحول و تغییر هستند و این مسایل که جنبه سیاسی دارد در چارچوب قانونی و از راههای مختلف از جمله انتخابات در حال انجام است.
دژکام اضافه کرد: یک سری تحولات نیز هست که انقلاب برای تحقق آنها هدفگذاری‌هایی انجام داده که شاید با رای دادن محقق نشود و لازم است که دلسوزان انقلاب وارد عرصه شده و برای دستیابی به اهداف مورد نظر همت کنند.
وی تصریح کرد: از جمله عرصه‌های نیازمند تحول عرصه تولید کشور است که رهبر معظم انقلاب نیز در همین راستا پارسال را به نام سال رونق تولید و امسال را به عنوان سال جهش تولید نامگذاری کردند.
او گفت: اگر تولید متحول نشود از نظر اقتصادی نیز تحولی شکل نخواهد گرفت و انتظار است همه قوا در راستای جهش تولید گام بردارند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما