هشدار کلینتون؛ ترامپ ممکن است به رای مردم در انتخابات 2020 تمکین نکند

کدخبر: 349453
اقتصادنیوز: هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ هشدار داد، آمریکا باید خود را برای این احتمال که دونالد ترامپ به شکست در انتخابات ۲۰۲۰ تن ندهد، آماده کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، هیلاری کلینتون «بانوی اول» پیشین آمریکا، سناتور اسبق ایالت نیویورک، وزیر خارجه پیشین و نامزد ناکام دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام کرد احتمال آن وجود دارد که دونالد ترامپ به رغم شکست در انتخابات سوم نوامبر ۲۰۲۰ (۱۳ آبان ۱۳۹۹) نتیجه انتخابات را قبول نکند.

هیلاری کلینتون در ادامه اظهارنظرها علیه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک مصاحیه جدید از آمریکایی‌ها خواست خود را برای اقدام احتمالی ترامپ در عدم پذیرش شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری آماده کنند.

به گزارش «دیلی میل»، کلینتون در گفت‌و‌گو با برنامه «دیلی شو» با سوالی درباره احتمال عدم پذیرش نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال جاری آمریکا توسط دونالد ترامپ و عدم خروج او از کاخ سفید در صورت شکست در انتخابات مواجه شد.

رقیب سال ۲۰۱۶ ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قبول نکردن شکست در انتخابات ۲۰۲۰ از سوی ترامپ را محتمل دانست.

مجری «دیلی شو» سپس سوال کرد، آیا این احتمال وجود دارد که ترامپ در صورت شکست در انتخابات مدعی شود که انتخابات نامشروع بوده و تقصیر را به گردن رای دادن از طریق پُست بیاندازد؟

کلینتون جواب داد: «خوب به نظر من طرح کردن این موضوع نکته منصفانه‌ای است که آیا او در صورت شکست، بی سر و صدا کنار می‌رود یا نه و به نظر من، ما باید برای این موضوع آماده باشیم».

وی در رد اظهارات و هشدارهای مکرر ترامپ درباره احتمال بروز تقلب‌های گسترده در صورت برگزاری انتخابات به شیوه پُستی گفت: «مطالعات آکادمیک بسیار زیاد و دیگر بررسی‌ها وجود دارند که نشان می‌دهند این حرف (ترامپ) فقط ادعایی نادرست و جعلی است».

با شدت گرفتن مبارزات انتخاباتی در آمریکا و صف‌کشی‌ها بین حامیان و مخالفان ترامپ، در هفته‌های اخیر چهره‌های ارشد دموکرات شامل «نانسی پلوسی» رئیس کنگره این کشور درباره احتمال عدم پذیرش نتیجه انتخابات توسط رئیس‌جمهور این کشور صحبت کرده‌اند.

پیشتر «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هم گفته بود چنانچه ترامپ شکست در انتخابات را نپذیرد، ارتش او را از کاخ سفید خارج خواهد کرد.

تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید