کدخبر: ۳۵۰۵۵۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آسیب به دریای خزر در پی تشدید تنشج باکو-ایروان

اقتصادنیوز: یک مقام جمهوری آذربایجان نسبت به در خطر بودن زیر ساختهای انرژی در دریای خزر با توجه به تشدید تنش بین باکو و ایروان هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس: یک مقام جمهوری آذربایجان هشدار داده که تشدید تنش  با ارمنستان موجب آسیب دیدن زیرساخت های انرژی در دریای خزر میشود.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «الشاد ناصروف» معاون شرکت انرژی دولتی آذربایجان در نشستی گفت که برخی زیر ساختهای نفتی و گازی در مجاورت عملیات نظامی کنونی بین باکو و ایروان قرار دارد.

 این مقام جمهوری آذربایجان  با اشاره به خطوط نفت و گازی که از این منطقه به بازارهای جهانی می روند و نزدیک بودن با مناطق درگیری بین کشورش و ارمنستان  گفت، خطوط لوله نفتی باکو، تفلیس و جیهان، و باکو ، سوپا و خط گازی باکو،تفلیس و ارزوم  و برخی تاسیسات دیگر نزدیک قلمروی تنش های کنونی بین نیروهای مسلح ارمنستان  و آذربایجان هستندو تداوم درگیری صادرات حامل های انرژی به اروپا را به خطر می اندازد.

این مقام جمهوری آذربایجان خواستار کمک غرب برای محافظت از صادرات انرژی شد و گفت، از واشنگتن و دیگران می خواهم درباره شکنندگی این منطقه و نحوه کمک های نظامی و موارد دیگر برای برقراری امنیت در مسیر انتقال انرژی به اروپا فکری کنند.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز یکشنبه ارتش ارمنستان را به نقض مکرر آتش بس در خطوط مرزی متهم کرد. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که روز یکشنبه نیروهای ارمنستانی با استفاده از مسلسلهای کالیبر بزرگ و اسلحه‌های تک تیرانداز 70 بار آتش‌بس را در مناطق مختلف  نقض کرده‌اند. وزارت دفاع آذربایجان در بیانیه خود افزوده است که در حال حاضر آرامش نسبی در منطقه مرزی «تووز» برقرار است. 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند